Лікування травами – давно знайомий спосіб терапії внутрішніх та зовнішніх захворювань, при якому використовують коріння, квіти, листя та інші частини рослин. З них готують настої, відвари або отримують екстракти для таблеток, розчинів, мазей та інших лікарських форм.
Чому лікарські трави не завжди допомагають?
- Одна з причин невдач фітолікування – неправильне приготування відварів та настоїв.
Якщо трави тримати в термосі довше за вказаний час або кип’ятити на вогні замість водяної бані, їх активні речовини починають розпадатися. У таких випадках хворий приймає не настій лікарських трав, а просто «трав’яну каламуть».
Наприклад, рослини з дубильними речовинами і проносні засоби потрібно проціджувати гарячими, не даючи остигнути. В іншому разі дубильні речовини випадають в осад, і протизапальний ефект зникає.
- Важливо також дотримуватися дозування, оскільки деякі лікарські трави є отруйними. Досвідчений фітотерапевт підкаже відповідне дозування.
- Крім того, перед вживанням необхідно подрібнити листя, стебла або інші частини рослини у порошок. У столовій ложці порошку трави значно більше за вагою, ніж у столовій ложці неподрібненої сировини.
Трави лікують каміння у нирках
Майте на увазі, дрібні камінці та «пісок» з нирок можна вивести за допомогою чаю з польового хвоща.
- Для цього 1 чайну ложку сухої трави заварюють склянкою окропу.
- Щоб чай був ароматнішим, можна додати дрібку м’яти або смородинового листя.
Хороший для цієї мети також чай з березових бруньок або молодого березового листя.
Вам буде корисно: