Бронхіт – це запальний процес слизової бронхів. Він може мати гостру або хронічну форму, але в будь-якому випадку вимагає лікування.
Що приймати при бронхіті?
Грудний чай
Взяти 20 г трави материнки звичайної, по 40 г коренів алтею лікарського та листя мати-й-мачухи. 1 столову ложку подрібненої суміші залити 500 мл окропу в термосі, настояти 5-6 годин і процідити.
Пити теплим по 100 мл із 1 чайною ложкою меду 3 рази на день. При сильному кашлі додатково пити сік цибулі з підігрітим медом.
Суміш від кашлю
Взяти 15 г трави кропу запашного, 20 г порошку з кореня солодки голої, 60 г цукрового піску, перемішати.
Приймати по 1/2 чайної ложки 3-4 рази на день перед їжею.
Цілюча суміш
Використовувати при хронічному бронхіті. Цей засіб готується зі свинячого «здиру» – сала від кишок, схожого на сітку. Цю сальну сітку потрібно перетопити на дуже слабкому вогні та злити отриманий жир в окремий посуд, який помістити в холодне місце.
Приймати по 1 десертній ложці 1 раз на день. Розмішувати жир у 200 мл гарячого молока. Курс – 3-4 тижні. У разі необхідності, курс можна повторити, зробивши невелику перерву.
Сольові ванночки
При хронічному бронхіті перемішати 1 кг солі з 2-3 столовими ложками гірчиці, перцю чи імбиру. Розігріти цю суміш до 60 градусів на сковорідці, а потім пересипати її в тазик, надягти бавовняні шкарпетки і помістити в цю сіль ноги (по щиколотки).
Таку процедуру робити 5-6 разів на добу. Ноги тримати у суміші, доки не охолоне сіль.
Настоянка алоє
У півлітрову пляшку вина покласти 4 великі листи алое і настояти 4 дні.
Приймати по 1 десертній ложці 4 рази на день.
З книги «Шлях до довголіття» Віктора Чернишова
Збірний чай
Візьміть корінь алтею – 4 частини, корінь солодки – 3 частини, квітки коров’яку – 2 частини, листя шавлії – 3 частини, плоди анісу – 4 частини, бруньки соснові – 4 частини. Столову ложку суміші заварити склянкою окропу, настоювати до охолодження, процідити.
Пити по 1/3 склянки 3 рази на день до їди.
Як довго пити трави?
Раннє переривання приймання трав – одна з головних помилок.
Відомо, що при більшості хвороб трави приймаються місяці і навіть роки. Тому марно очікувати ефекту у перші дні, хоча у деяких випадках поліпшання настає у початковій стадії.
Трави – не таблетки та не ін’єкції, вони діють м’яко і не відразу. Крім того, не слід побоюватися, якщо в перші два тижні приймання трав настає загострення (погіршання) стану. Це нормально (найчастіше розлади бувають у шлунково-кишковому тракті), потім настає полегшання.
З книги «Здравушка»
Читайте також: