Про найяскравіші рекорди та про літніх людей, які їх досягли, розповіла керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.
– Під час війни кількість рекордів стала меншою. Але все одно вони є. Категорія рекордів, які ставлять люди віком старше 80 років, для нас дуже дорога. Досить багато рекордів, які навіть молодь не може повторити, – розповідає Лана Вєтрова.
Особисто її вразив рекорд Василя Ототюка, на жаль, уже покійного. Він у 80-річному віці декламував напамʼять вірші впродовж 12 годин. Колосальну памʼять також продемонстрував 75-річний Олексій Луганський, який точно називав понад 600 телефонних номерів.
– Мені здається, що навіть не всі телефони здатні тримати стільки номерів в памʼяті, скільки він. Все це свідчить про те, що ці люди не сидять просто склавши руки і не чекають погіршання ситуації. Вони щось роблять, відволікаються, працюють над собою: займаються спортом, розвитком, відкривають у собі такі таланти, про які раніше і не знали, – підсумовує експертка.
Хто ж вони рекордсмени поважного віку?
Киянин Юрій Василенко: альпініст зі 50-річним досвідом.
У віці 80 років на штучному рельєфі піднявся на висоту четвертого поверху – дванадцять із половиною метрів. На ділянках із нависаючим карнизом, місцями рухаючись під кутом 90 градусів, він подолав непростий шлях за дві хвилини та 30 секунд. Ось він – результат наполегливої праці і досвіду п’ятдесяти років у альпінізмі.
Євгеній Антропов із Черкас: вперше став на гірські лижі у 79 років.
А в 85 уже потрапив до Книги рекордів України як гірськолижник-любитель найповажнішого віку. За шість із половиною годин він пройшов 20 трас, 32 спуски різних рівнів складності, в тому числі й «чорні» траси, які під силу подолати лише справжнім професіоналам.
Подружжя Юрія та Галини Захаржевських: романтики на повітряній кулі.
Вони піднялися на повітряній кулі, коли чоловікові було 79 років, а дружині – 81. На той момент пара прожила у шлюбі 56 років і давно мріяла про таку пригоду.
Надія Шаригіна з Камʼянки-Бузької (Львівщина): вперше сіла на шпагат у 60 років.
Вона визнана найгнучкішою українкою поважного віку. У віці 93 роки жінка легко сіла на шпагат. Хоча займатися гімнастичними вправами почала у 60 років, адже тоді у жінки з’явилося більше часу для себе.
Владилена Кокіна із міста Жовті Води пробігла марафонську дистанцію у майже 90 років.
Цікаво, що бігом жінка почала займатися в 58 років, щоб покращити своє здоров’я. Загалом у її колекції понад пів тисячі різноманітних забігів. Вона неодноразово ставила рекорди у своїй віковій категорії на дистанціях від 60 метрів до 10 кілометрів.
І це звісно далеко не повний перелік. А вам слабо?
Фото зі сайту Національного реєстру рекордів України
Якщо маєте оригінальну та унікальну ідею для свого рекорду, повідомити про неї слід Національний реєстр рекордів України. Консультацію можна отримати за телефоном (050) 440-9-888.
Якщо вмієте користуватись Інтернетом, на сайті nationalrecords.world оберіть вкладку «Увійти/подати заявку». Після реєстрації в особистому кабінеті зможете безкоштовно оформити стандартну заявку. Її розгляд триває 15 днів. Але є можливість скоротити цей термін до трьох днів за 1900 гривень.
За правилами організації, все спілкування вона веде у письмовій формі. Тож слідкуйте за листами електронної пошти та повідомленнями в особистому кабінеті.
Вам буде цікаво:
Від якої косметики варто відмовитись після 40 років, інакше шкіра почне старіти швидше. Косметологи назвали…
25 грудня в Україні відзначають День гарбузового пирога. Християни відзначають Різдво Христове. Іменини відзначають Олександр,…
Якщо ви хочете урізноманітнити новорічне меню, пропонуємо вам приготувати цей оригінальний салат. До речі, він…
Котячий ігровий комплекс - це не просто предмет інтер'єру, а важливий елемент комфортного простору для…
Якщо підготовка до різдвяно-новорічних свят у вас асоціюється також із прибиранням, то ви неодмінно захочете…
Багато садівників вважають, що обрізку дерев потрібно проводити виключно восени чи навесні. Але деякі дерева…