Статті

Як знайти друга для телефонних розмов?

На відстані телефонного дзвінка

Засновник і керівник громадської організації «З’єднуємо» Дмитро Шевчук розповів, що ідею вигадав не він. Це досвід розвинутих європейських країн. Наприклад, у Великій Британії такий спосіб спілкування набув великої популярності під час пандемії коронавірусу. Адже працює він досить просто: людина-волонтер, яка має час і бажання, телефонує людині, яка почувається самотньою. Таке дружнє спілкування іноді важливіше за матеріальну підтримку.

Дмитро Шевчук організував проєкт телефонної дружби

– Люди, часто це пенсіонери, які шукають спілкування, телефонують на нашу «гарячу лінію». Оператори запитують ім’я та регіон проживання. Також цікавимося, з ким і про що хотіли б поспілкуватися. Наприклад, хтось надає перевагу телефонним подругам-жінкам, хтось бажає говорити з чоловіками. У нас є проінструктовані волонтери, які підписали певні правила, ми їх перевірили. Ми пропонуємо певному волонтерові конкретну людину для спілкування, але не призначаємо. Якщо йому відгукується певна самотня людина, він підтверджує, і плануємо перший дзвінок, – розповідає Дмитро Шевчук.

Він додає, що перший дзвінок – ознайомчий. Після нього і волонтер, і людина, яка почувається самотньою, складають враження одне про одного і вирішують, чи будуть далі спілкуватися регулярно. Якщо все складається, то вони зв’язуються за телефоном щонайменше раз на тиждень, формуючи дружній зв’язок.

– Від проєкту ми даємо рекомендації, як спілкуватися. Раз на місяць оператор телефонує людині, яка потребує спілкування, і цікавиться, як все проходить, чи задоволена вона. Бо це все-таки люди соціально незахищені і, отримуючи їх номер телефону, ми беремо на себе відповідальність, – наголошує Дмитро Шевчук.

Телефонне спілкування не обмежується розмовами. Часом люди можуть співати, читати вірші або демонструвати інші свої таланти.

Людяність на зв’язку – проєкт про людей і для людей

Анна Косенко – волонтерка проєкту. Якось вона побачила в соцмережах допис Дмитра і вирішила долучитися до ініціативи.

Анна Косенко телефонує українським пенсіонерам з Ірландії

– Мені запропонували спілкуватися з пані Зінаїдою. Вже майже три місяці я раз на тиждень їй телефоную, ми говоримо. Я запитую, як у неї справи, як настрій. Намагаюся підтримати її морально. Якщо на початку розмови я чую, що вона в поганому настрої, то наприкінці вона вже веселіша. Намагаюся завжди її підбадьорити, бо ситуація зараз вкрай складна в Україні. Плюс у людини є свої особисті, сімейні переживання, – ділиться Анна.

Дівчина півтора роки живе в Ірландії. Тому свою участь у проєкті розцінює також як можливість не залишатися осторонь тих проблем, які актуальні на Батьківщині. Вважає, що разом із донатами така її робота є корисною для земляків.

Анна також долучається до роботи операторів-волонтерів, які отримують дзвінки на «гарячу лінію» та поєднують між собою телефонних друзів. Вона зробила висновок, що люди, які звертаються, не завжди самотні. Часто у них є діти, онуки або інші родичі. Але їм не вистачає щирого спілкування, тому вони почуваються самотніми.

– Цей проєкт про людей і для людей. Мені здається, що це іноді навіть цінніше, ніж давати гроші. Адже спілкування, моральна підтримка – те, чого так не вистачає в нашому житті, – зауважує волонтерка.

Що говорять пенсіонери?

А ось що кажуть ті, кому телефонні друзі допомагають знайти опору у складні часи.

Валерію Туфепчі майже 60 років. Він живе один і почувається самотнім у невеликому помешканні в Кіровоградській області. Дружина померла від онкології. Дітей вони не мали. Каже, спілкування з телефонним другом Дмитром стало для нього більшим, ніж просто розмови.

– Він мені дзвонить, запитує, як справи. Ми не тільки говоримо, він мені ще й дуже допомагає. Тому я щиро вдячний, що Дмитро приділяє мені час. Таким людям, як я, самотнім, це дуже потрібно. Я завжди чекаю на його дзвінок. Якщо є потреба або мені просто сумно, я й сам можу йому зателефонувати – ми так домовилися. Бо різні бувають ситуації, а він ніколи не відмовляє в допомозі і підтримці. Взагалі він дуже цікавий співрозмовник, з ним можна говорити на дуже різні теми. По голосу чую, що він молода людина,– розповідає Валерій.

Олександра Стефанівна Порохня із Запоріжжя десять років тому поховала чоловіка, згодом втратила сина. У 83 роки залишилася самотньою і маломобільною. Якщо з побутовими справами їй допомагають співробітниці соцслужби, то душевні розмови їй дарують волонтерки.

– Я залишилася зовсім одна. Спочатку ми з подругами поховали наших чоловіків, потім і вони всі померли. А я живу. Дивлюся телевізор, новини. Телефон у мене звичайний, без Інтернету, тому він годиться тільки для розмов. А ще читаю. І газету передплачую, і кросворди дуже люблю. А ще мені від сина залишилася електронна книга. Він туди завантажив твори, які йому були цікаві, то я їх перечитую. Дуже сумно одній. Тому дзвінки від волонтерки мене дуже рятують. Вона молода, має двох діток. Розповідає мені також про їхні справи. Мені все це цікаво, – каже пенсіонерка.

Олександра Стефанівна завжди була активною жінкою. Свого часу здобула дві вищі освіти, працювала економістом. Тепер мріє про телефонну подругу із Запоріжжя. Тоді, каже жінка, та могла б іноді приходити до мене. Але, зважаючи на безпекову ситуацію в місті, такої волонтерки не знаходиться. Тож пенсіонерка, як і багато таких самотніх людей, чекає на дзвінок від своєї телефонної подруги. Через невидимі хвилі мобільного зв’язку усією країною прокладаються тоненькі ниточки дружби, довіри, щирості і простої людської доброти.


У період різдвяно-новорічних свят, коли відчуття самотності може особливо загострюватися, саме час знайти собі телефонного друга. І тоді ви точно матимете кого привітати з Різдвом і Новим роком, а також почуєте щирі побажання й на свою адресу. Адже волонтерська служба не має вихідних і святкових днів. Доки існують люди з відкритими серцями, є велика ймовірність знайти того, хто вислухає, не проігнорує, буде поруч на відстані телефонного дзвінка.


Як зв’язатися зі Службою телефонної дружби?

Якщо почуваєтеся самотньо і хочете обговорити цікаві для вас теми, телефонуйте за номером 0 800 31 07 31 (всі дзвінки безкоштовні). Тут підберуть для вас телефонного друга, з яким ви будете регулярно зідзвонюватись і спілкуватись.


Як стати телефонним волонтером?

Щоб дізнатись більше про проєкт клацніть на посилання або скануйте QR-код


*на правах реклами

Метки: волонтер самотність телефонна лінія

Новое на сайте

  • Новини

Понад 10 тисяч гривень на людину: відкрито реєстрацію на нову грошову допомогу

Частина українців може отримати нові виплати від міжнародного фонду. Потрібно заповнити онлайн-заявку.

12/12/2024 12:12
  • Статті

Мініатюрний бультер’єр: ідеальний компаньйон для активних людей

Мініатюрні бультер'єри - це неймовірна порода, яка ідеально підходить для активних та енергійних власників. Вони…

12/12/2024 12:06
  • Новини

Пенсії під питанням: що буде з виплатами без міжнародної допомоги та до чого готують пенсіонерів

Багатьох українців, які сьогодні отримують пенсії, цікавить питання, що буде із виплатами після припинення міжнародної…

12/12/2024 11:27
  • Новини

Частина українців може залишитись без газу взимку: газовики зробили важливе попередження

Хто може залишитись без газу вже найближчим часом.

12/12/2024 10:50
  • Новини

Українці можуть отримати продуктові набори від Карітас: куди звертатися

Частині українців надаються безкоштовні продукти харчування. Розповідаємо, як їх отримати.

12/12/2024 10:00
  • Новини

Окупанти вдарили по Херсону з БпЛА: убили людину – воєнне зведення 12 грудня

Російські війська продовжують обстрілювати мирні населені України. На фронті ситуація залишається складною.

12/12/2024 09:15