Четвер, 12 Грудня, 2024
ГоловнаСтаттіЯк уповільнити старіння: замість аптечних пігулок вам допоможуть ліки з помідора та...

Як уповільнити старіння: замість аптечних пігулок вам допоможуть ліки з помідора та соняшника 

Этот материал также доступен на русском языке
Ви колись чули про ліки з помідора та соняшника? Ні. А вони існують. І на думку доктора біологічних наук Анатолія Левицького, майбутнє саме за цими натуральними препаратами.

Кандидат медичних і доктор біологічних наук Анатолій Левицький, вчений Одеського національного технологічного університету розповідає про нові розробки.

Яка олія корисніша?

Все життя одеський вчений Анатолій Левицький займається розробкою нових препаратів на основі натуральної сировини. Вони вражають своїми лікувальними можливостями і практично відсутністю побічних ефектів.

Зокрема, Левицького завжди цікавила високоолеїнова соняшникова олія – один з найбільш фізіологічних жирів. Саме завдяки високому вмісту олеїнової олії останніми роками стала дуже популярною оливкова олія. Але вона значно дорожча за високоолеїнову соняшникову. Крім того, її виробники часто не говорять про обовʼязкову рафінацію цієї олії, бо інакше оливкова олія мала б неприємний смак.

Процес рафінації призводить до появи трансжирів – дуже некорисних для організму людини сполук. Виробники також замовчують, що і оливкова, і звичайна соняшникова олія пригнічують виробництво в організмі людини жирних кислот омега-3, які беруть участь у регуляції метаболізму, підтримують нормальне функціонування імунної системи та є будівельними «блоками» для клітин організму.

– Харківські селекціонери з інституту рослинництва імені Юр’єва та одеські з селекційно-генетичного інституту вивели сорти-гібриди соняшнику з вмістом олеїнової олії на рівні десь 90%, – говорить Анатолій Левицький. – Це дозволило налагодити виробництво високоолеїнової соняшникової олії, яка не потребує рафінації, є кориснішою та дешевшою. В нашій науково-дослідній лабораторії технології фітопрепаратів* ми довели, що звичайна соняшникова рафінована олія пригнічує виробництво в організмі людини жирних кислот омега-3, а високоолеїнова, навпаки, збільшує, що є запорукою сповільнення процесів старіння.

Помідор, що здатний захистити суглоби

На думку Анатолія Левицького, лікувальні властивості помідорів ще досконало не вивчені, тому і використовуються не повністю.

– Ми отримали з помідорів сорту «Сливка» лікопін – пігмент, який надає овочам червоного кольору, він є потужним антиоксидантом, – продовжує Анатолій Левицький. – Епідеміологічними дослідженнями встановлено, що для людей з високим показником лікопіну в крові ризик захворювань на деякі види раку та серцево-судинні захворювання знижується.

На основі лікопіну і нашої високоолеїнової олії ми створили препарат, чайна ложка якого забезпечує добову потребу людини в антиоксидантах – молекулах та хімічних сполуках, які сповільнюють старіння, зменшують ризик розвитку серцево-судинних та онкологічних захворювань. Документи на цей препарат зараз проходять затвердження у Мінздраві.

Побічним продуктом переробки помідорів стане ще один препарат, який матиме у своєму складі лікопін та кальцій. Столова ложка цього препарату забезпечуватиме добову потребу людини у кальції. Новий препарат стане чудовою профілактикою переламів та остеопорозу, допоможе швидше відновлюватися після складних травм кісток. А щодо технології, зробить виробництво ліків з помідорів практично безвідходним.

Чим допоможе амарант?

Щириця ще відома як амарант. Рослина має дуже багато видів, чудово росте в Україні, але мало хто знає, наскільки вона може бути корисною.

Насіння амаранту за вмістом поживних речовин є більш цінним, ніж пшениця. За ствердженнями окремих експертів, білки амаранту навіть перевершують біологічну цінність молока.

Зі щириці одеські вчені розробили препарат, який знижує токсичну дію онкопрепаратів та пригнічує метастазування. Бо саме метастази, швидко розповсюджуючись по різних органах, не залишають хворому шансу на одужання. На думку розробників препарату, він стане незамінним для хворих на найагресивніші форми раку, що швидко метастазують, і допоможе зберегти їм життя.

Світлана Комісаренко

*Науково-дослідна лабораторія технології фітопрепаратів Одеського національного технологічного університету

Читайте також:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні