Четвер, 5 Грудня, 2024
ГоловнаЗдоров'яДо якого лікаря звертатися при хворобах нирок і чи допоможе тепла ванна...

До якого лікаря звертатися при хворобах нирок і чи допоможе тепла ванна вивести ниркові камені

Этот материал также доступен на русском языке
Захворювання нирок лікують і нефролог, і уролог. Адже при проблемах урологічного характеру треба починати з відвідування терапевта.

Він допоможе встановити діагноз і, за потреби, дасть направлення до потрібного фахівця – нефролога або уролога. Саме ці лікарі лікують ниркові патології.

Питання читачки:

– У чоловіка нещодавно стався напад ниркової кольки. Ми викликали «швидку», йому зробили уколи спазмолітиків і порекомендували набрати ванну з теплою водою. Чоловік посидів у ній, і йому полегшало. До якого лікаря треба звернутися тепер — до нефролога чи уролога?

Відповідає лікар-уролог Андрій Гуринович

І нефролог, і уролог лікують захворювання нирок. Але уролог більше займається хворобами, які потребують хірургічного лікування, а нефролог застосовує терапевтичні методи, наприклад, при хронічному запаленні, аутоімунному процесі.

Гадаю, у вашому випадку необхідна консультація уролога, який повинен дообстежити пацієнта, визначивши, які у нього камені (урати, оксалати або інші), якого вони розміру, де розташовані.

Щодо теплої ванни хочу уточнити, що наосліп ця процедура не призначається.

Фахівець повинен переконатися (провести УЗД, комп’ютерну томографію), що камінь знаходиться не в нирці, а в нижніх відділах сечоводу, у досить широкій протоці, яку можна ще розширити за допомогою спазмолітиків (наприклад, но-шпи) і теплової процедури.

Якщо це так, ми дійсно проводимо так звану терапію, що виганяє камені, даємо людині відповідні рекомендації і ще акцентуємо її увагу на тому, що вона повинна не лежати, а активно рухатися: бігати, стрибати, ходити сходами. Так більша ймовірність того, що, як кажуть пацієнти, камінь вдасться «народити».

– А чи можна чимось розчинити камені?

Ні. Але щоб запобігти або загальмувати їх утворення, необхідно пити достатньо рідини. Розраховуємо кількість води так: 30-40 мл на один кілограм ваги. Це норма і для здорових людей. Обмеження можуть бути лише для тих, хто має проблеми з серцем, є схильність до підвищення тиску, серйозні захворювання нирок.

За матеріалами fakty.ua

Нагадаємо, ми розповідали, чи вийде самостійно вивести «пісок» із нирок і як це робити

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні