Пароочисник: ручний та підлоговий?
Пароочисник стане в домі справжнім помічником та допоможе очистити не лише килими та меблі. Він відмінно справиться з очищенням та дезінфекцією скла, дерева, кахлів, ламінату, лінолеуму, а також поверхонь з декоративного чи натурального каменю.
Пароочисник буває двох видів:
- Ручний — має малі габарити та зручний для обробки невеликих поверхонь. Використовується для видалення локальних плям та забруднень. За допомогою ручного пароочисника зручно доглядати за м’якими іграшками, салоном автомобіля, швами між кахлями тощо.
- Підлоговий пароочисник, або як його ще називають парова швабра, будовою нагадує ручний пилосос. Цей пристрій без зайвих клопотів допоможе прибрати та продезінфікувати велике приміщення. Парова швабра працює не на акумуляторі, як ручна, а живиться від електроенергії. Тому час її роботи обмежується хіба що відключенням світла. Завдяки зручним насадкам, які йдуть в комплекті, швабра зможе дістатися в ті місця, які для звичайного пилососа є недосяжними.
Як працює парова швабра?
Підлоговий пароочисник складається з багатьох елементів, кожен з яких має своє призначення:
- Місткість для води може бути вмонтованою або знімною. В неї заливається чиста дистильована вода. Від об’єму місткості залежить час роботи парової швабри: чим більша місткість, тим більше часу працюватиме швабра без дозаправлення водою.
- Нагрівач відповідає за швидкий підігрів води. Як правило, він нагріває воду до 120 ℃ приблизно за 30 секунд. При виборі швабри варто поцікавитися, з якого матеріалу виготовлений нагрівач, адже саме від цього залежить строк служби всього пристрою. Наприклад, якщо це нержавіюча сталь, то швабра прослужить довше.
- Генератор пари перетворює гарячу воду на пару під тиском. Для вироблення пари високої інтенсивності, знадобиться пристрій з великою потужністю. Чим потужність швабри менша, тим менш інтенсивним буде вироблення пари.
- Паровий канал відповідає за передачу пари від генератора до насадки. Канали можуть бути оснащені додатковими елементами. Наприклад, клапанами, завдяки яким зручно регулювати силу потоку пари.
- Миюча насадка — це нижня частина швабри, з допомогою якої і відбувається очищення та дезінфекція поверхні. Вона може мати багато різних конфігурацій. До прикладу, з мікрофібри для миття та збирання бруду або спеціальна насадка для килимів, завдяки якій можна не лише очистити килим, а й освіжити його та підняти ворс. Чим більше насадок, тим краще.
На які характеристики варто звернути увагу?
Вибір парової швабри в першу чергу залежить від індивідуальних потреб, а також від типу поверхонь, які необхідно прибирати. Ось декілька ключових характеристик, на які треба звернути увагу під час виробу ефективного пилоочисника.
- Тип поверхонь. Майже всі моделі парових швабр відмінно справляються з доглядом за твердим покриттям поверхні, таким як лінолеум, кахлі, кераміка, камінь. Якщо в домі є також покриття, виконане з ламінату чи дерева, то варто обирати моделі з регульованою подачею пари. У такому разі лінолеум і інші подібні поверхні можна обробляти на повну силу, а ось ламінат — зі зменшеною інтенсивністю виділення пари.
- Потужність пристрою. Оптимальною вважається потужність парової швабри від 1500 до 2000 Вт. Чим більша потужність, тим швидше нагрівається вода та інтенсивніше подається пара.
- Довжина шнура. Від довжини шнура в цілому залежить мобільність та зручність під час прибирання. Рекомендується купувати моделі з довжиною шнура не менше 8 м. Короткий шнур (до 5 м) і довгий (понад 8 м) можуть заважати в роботі.
- Наявність фільтра для води. Вода з-під крана, яку ми зазвичай використовуємо, як правило, дуже жорстка. Це може негативно вплинути на роботу нагрівача та подачу пари. Тому рекомендується купувати парові швабри, оснащені фільтрами для води. Це допоможе уникнути утворення зайвого накипу та продовжити термін експлуатації парової швабри.
*на правах реклами