Як правильно їх годувати і обігрівати, розповів ветеринар із Херсона Олександр Шевченко. Він рятував тварин у найнебезпечніших зонах, а тепер захищає Україну.
Це може завдати серйозної шкоди здоров’ю тварини. Гаряча їжа може викликати опіки ротової порожнини, стравоходу та шлунка, а також заворот шлунка. Їжа повинна бути кімнатної температури, приблизно від 25 до 30 градусів.
Посуд для годування обирайте з твердого пластику. Металеві миски небажано використовувати — метал швидко охолоджує їжу.
Це допомагає тваринам зберігати тепло. Рекомендується додавати до раціону риб’ячий жир, а також інші жири, за винятком свинячого, через його важкість для травлення. У невеликих кількостях можна використовувати соняшникову олію.
Основу харчування мають складати м’ясо, каші та сухі корми. Сухі корми не потрібно розмочувати гарячою водою, оскільки це не приносить користі.
Для обігріву тварин узимку найкраще підходять дерев’яні будки з піднятою підлогою. Не робіть настіл з картону — він розмокає. Підстеляйте сухе листя, траву, сіно або солому. У підлозі варто зробити отвори для стікання вологи. Не слід використовувати тканини, старі ковдри або одяг — вони вбирають вологу, охолоджуються і стають непридатними для обігріву. Гарячу воду або пляшки з нею класти заборонено. Вони швидко охолоджуються і замерзають.
Якщо ви знайшли змерзлу тварину, її не можна різко зігрівати. Покладіть її на тепле м’яке місце. Укрийте й дайте відпочити. Коли вона трохи відтане та прийде до тями, напоїть її водою і нагодуйте.
Їх раціон у природі складається з насіння, сухої трави та дрібного листя. У зимовий період краще за все встановлювати годівнички у місцях з мінімальною кількістю людей і тварин. Та обов’язково розгортати сніг під деревами, щоб птахи могли знайти залишки насіння та суху траву.
Якщо тварина перебуває в районі постійних обстрілів або бойових дій, їй рекомендується давати антистресові препарати. Для дорослих тварин доцільно додавати до раціону кардіопротектори та заспокійливі засоби. Це допомагає полегшити стресові ситуації та зменшити негативний вплив вибухової хвилі на організм тварини. Самостійно препарати не купуйте, зверніться по допомогу до місцевого ветеринара.
Рвніше ми розповідали, як допомогти домашнім тваринам легше перенести аномальну спеку.
В Україні готують нововведення, які стосуватимуться паспортів. Що саме хочуть змінити та кого це стосуватиметься.
Частина українців можуть отримати грошову допомогу з бюджету за переїзд з небезпечних територій. Розповідаємо деталі.
Червень завершився без обіцяної реформи, але з новими рішеннями уряду, які вплинуть на мільйони пенсіонерів.
З липня в Україні зросли тарифи на газ. Розповідаємо, чи це вплине на платіжки.
Уряд планує підвищити розмір мінімальної пенсії в Україні. Розповідаємо, на скільки саме.
Помітили, що зарядний пристрій сильно нагрівається під час заряджання смартфона? Це може бути як нормою,…