Понеділок, 25 Листопада, 2024
ГоловнаРізнеНаша історія: як і чому почалася війна (закінчення)

Наша історія: як і чому почалася війна (закінчення)

Этот материал также доступен на русском языке
Коли закінчиться війна в Україні – військовий експерт зробив несподіваний прогноз

(Початок читайте за посиланням або в номері 46 газети від 12 листопада)

Як тікав Янукович

Ще 21 лютого 2014 року Янукович був в Києві, де разом з лідерами опозиції від Євромайдану і в присутності міністрів зовнішньополітичних відомств Німеччини, Польщі та Франції уклав Угоду про врегулювання кризи в Україні. А ввечері того ж дня він зібрав речі, гроші, сів на гелікоптер і втік зі своєї резиденції у Міжгір’ї.

Де 22 лютого перебував тричі засуджений «проффесор»? Достеменно невідомо. За різними джерелами, він спочатку вирушив до Харкова, де того же дня відбувався так званий з’їзд депутатів півдня та сходу України. Янукович мав намір очолити його, але в останню мить чогось злякався. Зі столиці Слобожанщини він нібито вирушив до Донецька, звідти — до Криму, і вже 22-го або 23 лютого був на території Росії. Хоча, відповідно до Угоди про врегулювання кризи в Україні, до цього часу президент мав підписати Закон про відновлення дії Конституції 2004 року, проголосований парламентом 21 лютого і який передбачав перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління.

До вторгнення залишалися лічені дні

А під куполом Верховної Ради 22 лютого було спекотно. Там події розвивалися досить стрімко. Нардепи із провладної та найчисленнішої в парламенті фракції «Партії регіонів» десятками клали заяви про вихід зі складу цієї політичної сили. Написав заяву про відставку з посади голови Верховної Ради і давній соратник Януковича Володимир Рибак. Парламентарії підтримали його відставку, після чого проголосували за обрання головою парламенту Олександра Турчинова.

Цього ж дня в залі Верховної Ради конституційною більшістю було проголосовано Постанови «Про перехід до парламентсько-президентської форми правління», «Про формування коаліційного уряду» та низку інших законодавчих актів.

Але найгучнішим стало голосування за Постанову «Про самоусунення Президента України В. Януковича від виконання конституційних повноважень та призначення позачергових виборів Президента України на 25 травня 2014 року». З 450-ти обраних нардепів цей документ підтримали 328 народних обранців. Тобто конституційна більшість від загальної кількості парламентаріїв.

До речі, за цю Постанову проголосували і лідер комуністів Петро Симоненко, і Володимир Сальдо. Той самий Сальдо, який нині при російській владі є гауляйтером частини окупованої Херсонщини. Але чомусь мовчить російська пропаганда. Не вигідно розповідати, що тримають при владі «заклятого бандерівця», який, за їхніми ж пропагандистськими методичками, у лютому 2014-го брав участь у «збройному державному перевороті» в Україні?

Що ж, Янукович втік, а Росія готувалася до подальшого розвитку подій. До вторгнення російських військ залишалися лічені дні.

В’ячеслав Діордієв

Читайте також:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні