Виробники забезпечують величезний вибір пристроїв щодо модельного розмаїття. Тому для багатьох покупців актуальним стає питання щодо того, що краще купити, яку вибрати модель – біотуалет чи компостний туалет. По суті, другий формат є різновидом першого. Однак при цьому між ними є суттєві відмінності.
Така садова конструкція ідеально рятує за відсутності або перебоїв при подачі води. Принцип роботи базується на розкладанні або компостуванні відходів з використанням мікроорганізмів. Основні елементи, з яких складається такий портативний біотуалет, такі:
Біотуалет для дачі можна встановити у вигляді рідинного, торф’яного або електричного.
Вони поділяються на септичні та хімічні. У разі пристрої мають на увазі застосування спеціальних хімічних розчинів. Вони дозволяють розщеплювати, дезінфікувати відходи, усувати неприємні запахи. Умови обслуговування передбачають необхідність час від часу очищати один із резервуарів, викидаючи відходи.
Такі варіанти можуть бути стаціонарними чи мобільними. Деякі виробники пропонують навіть маленькі моделі, які можна перевозити в машині. Перед використанням місткості наповнюються розчинами, що очищають. Дезінфекція при цьому проходитиме у верхньому баку, а в нижньому – розщеплення відходів. У верхню місткість набирають воду.
Хімічні біотуалети є найбільш герметичними, володіючи здатністю добре усувати запахи. Тому плюсом таких моделей можна вважати те, що за необхідності їх можна встановлювати в приміщенні. Однак у процесі використання слід точно дотримуватись правил безпеки по роботі з хімічними складами. При обслуговуванні потрібно застосовувати безпечні речовини та не забруднювати відходами довкілля.
Септичні моделі включають до свого складу особливий резервуар для збирання та зберігання відходів. Розкладання відходів у них відбувається за допомогою бактерій та фільтрів.
Цей варіант вибирають власники садів та городів. Конструкції такого виду забезпечують переробку відходів торф’яними бактеріями. Отриманий компост застосовується для удобрення ґрунту.
Суть роботи компостного туалету передбачає натискання спеціальної ручки після використання. Після цього торф із спеціального блоку у певній кількості висипається у базову місткість. Під впливом торфових бактерій відходи компостуються. При цьому варто знати, що звичайний торф для такої справи не підходить, тому що в ньому міститься недостатня кількість мікроорганізмів для якісного розкладання відходів. Тому при використанні компостного біотуалету потрібно купувати спеціальний торф із мікроорганізмами.
Такі конструкції передбачають встановлення переважно на вулиці, тому що їх головним мінусом вважається наявність неприємних запахів. До переваг відносять невелику вартість та можливість отримати чудове природне добриво.
Який саме біотуалет для дачі буде найкращим – вирішувати лише вам з урахуванням умов його використання, кількості людей, які проживають на ділянці, наявності в сім’ї маленьких дітей та людей похилого віку. Будь-який із цих варіантів забезпечить комфорт, економію часу, підтримку екологічної чистоти. Перш ніж вибрати біотуалет, потрібно уважно вивчити його параметри за місткістю, способом встановлення та специфікою обслуговування.
*на правах реклами
Перша весняна зелень, перші ніжні овочі і, звичайно, салат з редиски - це прикмети квітня.…
В Україні працює система безоплатної правової допомоги. Вона допомагає людям вирішувати юридичні питання, зокрема в…
З січня 2025 року змінено правила встановлення інвалідності та призначення пенсій за інвалідністю. Відповідні зміни…
Хочете отримати хороший урожай полуниці? Не забудьте вчасно внести правильне підживлення. Розповідаємо про найефективніше.
Великдень не за горами, тож варто запастися рецептами святкових страв. Обов'язково спробуйте приготувати цю сирну…
Комунальники попередили про те, що не приймуть показання лічильників у частини українців. Хто опинився в…