Статті

Які події згадує Церква у свято Введення в храм Пресвятої Богородиці

Про що згадує Церква у свято Введення в храм Пресвятої Богородиці?

Як це було?

Благочестиві батьки Пречистої Діви Марії святі та праведні Іоаким та Анна дожили до глибокої старості і, будучи бездітними, дали обіцянку, що якщо у них народиться дитина, то вони віддадуть її на службу Богові в Єрусалимський храм. За велике терпіння, непохитну віру і любов до Бога і одне до одного Господь виконав їхнє прохання. У святих Іоакима та Анни народилася дочка. За вказівкою ангела Божого, їй дали ім’я Марія, що в перекладі з єврейської означає Пані, Надія.

Коли Діві Марії виповнилося три роки, батьки вирішили виконати свою обітницю. Слід знати, що трирічний вік дитини – це вік, коли за єврейським законом дитину відлучають від грудного годування. Трирічна Марія, почувши про те, що її віддадуть у храм на служіння, не тільки не злякалася розлуки з батьками, не тільки не плакала, а й з радістю підкорилася батьківській волі.

У супроводі батьків, родичів, ровесниць-дівчат з Назарета, із запаленими свічками в руках і зі співом псалмів Богоотроковицю Марію повели у храм Господній. Праведні Іоаким і Анна духовно раділи, що удостоїлися принести Богові найдорожчий дар – своє єдине Немовля.

Глибокою таємницею вкрите земне життя Пресвятої Богородиці від дитячих років до піднесення на небо. Потаємним було і Її життя в Єрусалимському храмі. «Якби хтось запитав мене, – говорив блаженний Ієронім, – як проводила час юності Пресвята Діва, я відповів би: це відомо Самому Богові та Архангелу Гавриїлу, невідступному хранителю Її».

Але в церковному Переказі збереглися дані, що під час перебування Пречистої Діви в Єрусалимському храмі вона виховувалася у середовищі благочестивих дів, старанно читала Святе Письмо, займалася рукоділлям, постійно молилася і зростала в любові до Бога.

Чому присвячено богослужіння цього дня

Богослужіння цього дня прославляє Богородицю, говорячи, що Неречовий Храм, в який умістився Немісткий Бог, приходить до старозавітного храму, щоб з’єднати земне та небесне. Ось як співається про це у піснеспіві свята:

«Найчистіший храм Спасителя, дорогоцінний чертог і Діва, священний скарб Божої слави, в цей день вводиться в дім Господній, вводячи благодать з Собою».

Введення в храм Пресвятої Богородиці – свято особливе, адже згадується зустріч земного та небесного. У цей день в храмі молитимемо Пресвяту Богородицю, щоб така зустріч відбулася і в нашому житті, бо до цього ми всі покликані!

ДО ВІДОМА. Введення в храм Пресвятої Богородиці святкується 21 листопада за новоюліанським календарем і 4 грудня – за юліанським.

Олександр Адоменас, богослов

За матеріалами православної преси

Ранішн ми розповідали, чому Церква святкує Різдво Пресвятої Богородиці.

Метки: праздник церква

Новое на сайте

  • Новини

У віці 76 років померла відома українська акторка Тетяна Шеліга

Зупинилося серце відомої української акторки кіно і театру, заслуженої артистки України. Дату та час прощання…

03/07/2025 13:49
  • Новини

Протягом одного дня роздаватимуть продуктові сертифікати від “Сільпо”: стартувала реєстрація

Благодійний фонд розпочав реєстрацію на видачу гуманітарної допомоги у вигляді продуктових наборів. Розповідаємо, як подати…

03/07/2025 12:46
  • Новини

Закордонний стаж зарахують до пенсії: що змінилося для українців (відео)

Працювали за межами України? Тепер це може допомогти вийти на пенсію вчасно. Але будьте уважні:…

03/07/2025 11:18
  • Новини

Нововведення на Укрпошті, які торкнуться багатьох клієнтів: що змінилося з 1 липня

З 1 липня в Укрпошті діють нові правила, які стосуються грошових виплат для фізичних осіб.…

03/07/2025 09:46
  • Новини

Що зберігати у шухляді холодильника: прості правила для свіжих продуктів

Шухляда холодильника – не просто «полиця для овочів». Саме тут продукти довше залишаються свіжими, якщо…

03/07/2025 07:34
  • Новини

Власникам будинків та квартир доведеться заплатити за зайву житлову площу: час є до 1 вересня

В Україні у 2025 році деяким власникам старого та нового житла доведеться заплатити податок на…

03/07/2025 05:34