Благочестиві батьки Пречистої Діви Марії святі та праведні Іоаким та Анна дожили до глибокої старості і, будучи бездітними, дали обіцянку, що якщо у них народиться дитина, то вони віддадуть її на службу Богові в Єрусалимський храм. За велике терпіння, непохитну віру і любов до Бога і одне до одного Господь виконав їхнє прохання. У святих Іоакима та Анни народилася дочка. За вказівкою ангела Божого, їй дали ім’я Марія, що в перекладі з єврейської означає Пані, Надія.
Коли Діві Марії виповнилося три роки, батьки вирішили виконати свою обітницю. Слід знати, що трирічний вік дитини – це вік, коли за єврейським законом дитину відлучають від грудного годування. Трирічна Марія, почувши про те, що її віддадуть у храм на служіння, не тільки не злякалася розлуки з батьками, не тільки не плакала, а й з радістю підкорилася батьківській волі.
У супроводі батьків, родичів, ровесниць-дівчат з Назарета, із запаленими свічками в руках і зі співом псалмів Богоотроковицю Марію повели у храм Господній. Праведні Іоаким і Анна духовно раділи, що удостоїлися принести Богові найдорожчий дар – своє єдине Немовля.
Глибокою таємницею вкрите земне життя Пресвятої Богородиці від дитячих років до піднесення на небо. Потаємним було і Її життя в Єрусалимському храмі. «Якби хтось запитав мене, – говорив блаженний Ієронім, – як проводила час юності Пресвята Діва, я відповів би: це відомо Самому Богові та Архангелу Гавриїлу, невідступному хранителю Її».
Але в церковному Переказі збереглися дані, що під час перебування Пречистої Діви в Єрусалимському храмі вона виховувалася у середовищі благочестивих дів, старанно читала Святе Письмо, займалася рукоділлям, постійно молилася і зростала в любові до Бога.
Богослужіння цього дня прославляє Богородицю, говорячи, що Неречовий Храм, в який умістився Немісткий Бог, приходить до старозавітного храму, щоб з’єднати земне та небесне. Ось як співається про це у піснеспіві свята:
«Найчистіший храм Спасителя, дорогоцінний чертог і Діва, священний скарб Божої слави, в цей день вводиться в дім Господній, вводячи благодать з Собою».
Введення в храм Пресвятої Богородиці – свято особливе, адже згадується зустріч земного та небесного. У цей день в храмі молитимемо Пресвяту Богородицю, щоб така зустріч відбулася і в нашому житті, бо до цього ми всі покликані!
ДО ВІДОМА. Введення в храм Пресвятої Богородиці святкується 21 листопада за новоюліанським календарем і 4 грудня – за юліанським.
Олександр Адоменас, богослов
За матеріалами православної преси
Ранішн ми розповідали, чому Церква святкує Різдво Пресвятої Богородиці.
Як виростити зелену цибулю в зимовий період, не виходячи з дому: цей спосіб легко здійснити,…
Готові до експериментів на кухні? Сьогодні пропонуємо приготувати незвичайні солодощі!
Оголошено перелік посад, яким наступного року держава підвищить зарплати.
Підвищення пенсійних виплат не покращить фінансового благополуччя пенсіонерів.
Відкрито реєстрацію на отримання нових грошових виплат. Встигніть заповнити форму.
Народні депутати ухвалили важливе рішення щодо житла для внутрішньо переміщених осіб.