До редакції звернулася Ольга Мельник з Вінницької області. Читачка розповіла, що вона є інвалідом 2-ї групи. Чоловік і син її померли. З близьких людей – лише дорослий онук, але він зараз на війні. Вона питає, чи може він оформити постійний догляд за нею.
Якщо інших рідних немає
Відповідно до постанови Кабміну № 930*, мають право на відстрочку військовозобов’язані, зайняті постійним доглядом за членами сім’ї другого ступеня споріднення, які є особами з інвалідністю I або II групи. Але за умови, що у особи, за якою вони здійснюють догляд, немає членів сім’ї першого ступеня споріднення.
Що означає другий ступень споріднення?
Зазначимо, що членами сім’ї особи другого ступеня споріднення вважаються:
- рідні брати і сестри;
- баба і дід з боку матері і з боку батька;
- онуки.
Тож, ваш онук є родичем другого ступеня споріднення.
Куди звертатися?
Для розгляду питання надання відстрочки від призову військовозобов’язаний має звернутися до виконавчого органу за місцем проживання особи, за якою здійснюється догляд. А саме до сільської (селищної, міської) ради для встановлення факту здійснення постійного догляду із заявою у довільній формі на ім’я керівника цього виконавчого органу.
У заяві військовозобов’язаний має зазначити наступні відомості про себе та особу, за якою здійснюється постійний догляд:
-
прізвище, ім’я та по батькові;
-
адресу зареєстрованого місця проживання;
-
контактні дані (номер телефону, адреса електронної пошти);
-
ідентифікаційний код.
Після отримання заяви в органі виконавчої влади створюють комісію із встановлення факту здійснення особою постійного догляду. Розгляд заяви здійснюють протягом десяти календарних днів з дати її подання: комісія відвідує місце проживання особи, за якою здійснюється постійний догляд, перевіряє відомості, надані у заяві.
*Постанова КМУ «Про внесення змін до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період» № 930 від 16.08.2024
Вас також можуть зацікавити новини: