Питання читачки:
– Будь-яку застуду переношу дуже важко. Це може бути тому, що в мене погано збивається висока температура? Що порекомендуєте?
Відповідає інфекціоніст Юрій Жигарев:
– Температуру, яка не перевищує 38-38,5 градуса, краще не збивати: в таких умовах в організмі добре виробляються захисні антитіла. Якщо температура перевищила 38,5 градуса і росте далі, треба прийняти жарознижувальний засіб.
Якщо жарознижувальний засіб допомагає погано, можна вдатися до фізичних методів охолодження. Наприклад, сто років тому, коли не було парацетамолу та антибіотиків, наші бабусі збивали температуру, обтираючи хворих водою кімнатної температури та оцтом. Це знижувало температуру на градус і більше.
Ще один момент: можливо, ви, як і більшість інших хворих, при ознобі намагаєтеся натягнути на себе більше одягу, сховатися під двома-трьома ковдрами. Не треба утеплятися: це ще більше підвищить температуру. Навпаки, треба максимально розкритися, щоб організм позбавився надлишку тепла.
Не забувайте ще про один ефективний спосіб знизити температуру – добре пропотіти. Згодом людина за добу втрачає до півтора літрів рідини. Тому тим, хто захворів на грип або іншу ГРВІ, потрібно багато пити. Пиття має бути не гарячим, а кімнатної температури (близько 20-22 градусів).
За матеріалами fakty.ua
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…