Чому виникає це захворювання і як з ним боротися, розповіла невролог вищої категорії Наталія Гомоненко.
Синдром хронічної втоми – це системне хронічне захворювання. Для нього характерними є постійний занепад сил, фізична та психічна слабкість, які не минають навіть після тривалого відпочинку.
Жінки страждають від синдрому хронічної втоми майже втричі частіше за чоловіків. При цьому пацієнти з цією патологією нерідко піддаються й іншим неврологічним захворюванням: неврозам, панічним атакам, мігреням.
Раніше прояви синдрому класифікували як форму неврастенії, депресії або іпохондрії внаслідок авітамінозу або ослаблення імунітету. Але наприкінці ХХ століття синдром хронічної втоми виділили на самостійне соматичне захворювання.
Точні причини, які призводять до виникнення хронічної втоми, досі не встановлені. Але перевантаження нервової системи і занепад життєвих сил можуть бути спровоковані:
Головною ознакою синдрому хронічної втоми є те, що після зниження обсягу навантажень, повноцінного сну і тривалого відпочинку втома не минає. До додаткових характерних симптомів належать:
Крім того, можливими є скарги на біль у горлі, збільшення лімфовузлів, порушення роботи кишечника, різку зміну апетиту та надмірну сонливість.
Синдром хронічної втоми діагностується після 6 місяців прояви клінічних ознак. Часто встановлення діагнозу утруднена через те, що більшість проявів синдрому зустрічаються і при інших захворюваннях. Тому синдром хронічної втоми – це діагноз-виняток – його ставлять лише після того, як виключено інші можливі причини таких симптомів (ендокринні, інфекційні, аутоімунні та онкологічні патології).
Лікування синдрому залежить від причини, що його викликала, і може включати прийом антидепресантів, противірусних препаратів, імуномодуляторів, вітамінів, протизапальних засобів. Також рекомендовані фізіопроцедури та психотерапія.
Оголошено видачу безкоштовних продуктів харчування. Встигніть отримати свій продуктовий набір.
Російські війська продовжують обстрілювати мирні населені України. На фронті ситуація залишається складною.
Чи зміниться суми в рахунках за комуналку в грудні. Яким буде тариф на електроенергію?
Щоб якомога довше зберегти сало, багато господинь поміщають його в морозильну камеру. Але скільки можна…
25 листопада в Україні відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Християни вшановують…
Якщо ви любите експериментувати, цей рецепт домашньої випічки вам обов'язково варто спробувати.