Я народилася в 1946 році. Вдова, живу сама. Дуже хворію, але інвалідність не оформлювала. 9 квітня 2023 року під час захисту України загинув мій син, 1977 року народження. Мені подзвонили з військкомату, щоб я приїхала до них і оформила пенсію по втраті годувальника за загиблого сина. Я все оформила з 1 березня 2024 року і мені сказали чекати 3-4 місяці. В червні мені на банківську карту нарахували 5178 гривень за загиблого сина, але мою власну пенсію за віком, що я отримувала через пошту (4713 гривень), за червень не дали. Я не хотіла залишатися без своєї пенсії. Прошу роз’яснити, що я повинна отримувати за загиблого сина і з якої дати.”
Валентина Михайлівна, Миколаївська обл.
Якщо людина має право одночасно на кілька видів пенсії (за віком, по інвалідності чи через втрату годувальника), то призначається лише один вид пенсії – на вибір. Якщо власна пенсія за віком менше, ніж пенсія через втрату годувальника, то доцільно відмовитися від пенсії за віком і оформити пенсію за загиблого. Очевидно, це сталося і у вашому випадку. Коли вам оформили пенсію за сина, то пенсію за віком виплачувати припинили.
Зауважимо, що перехід із одного виду пенсії на інший відбувається з дня подання відповідної заяви з усіма необхідними документами. Якщо ви подавали заяву в березні, то в червні вам мали виплатити не лише новий розмір пенсії, а різницю між пенсією за віком і пенсією через втрату годувальника за три попередні місяці.
Наскільки вірно обчислено новий вид пенсії, ми не знаємо. Лише нагадаємо, що пенсія через втрату годувальника-військового, встановлюється в розмірі від 30 до 70 відсотків його грошового забезпечення, але не менше, ніж два прожиткових мінімуми (2361 грн х 2 = 4722 грн). Якщо причиною смерті значиться загибель під час захисту Батьківщини, то це максимальна виплата – 70% від зарплати військового (з урахуванням встановленого обмеження – максимальна пенсія не може бути більшою, ніж 23 610 гривень). Все це передбачено Законом «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб».
При цьому, відповідно до постанови Кабінету Міністрів № 674 від 3 серпня 2020 року (зі змінами) пенсія через втрату годувальника, смерть якого пов’язана зі захистом Батьківщини, не може бути меншою, ніж 7 800 гривень.
З огляду на ці обставини, радимо вам звернутися до місцевого управління Пенсійного фонду, щоб уточнити, як і на підставі чого вам нараховують пенсію за загиблого сина.
Окремо зазначимо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів №168 від 28 лютого 2022 року (зі змінами) родичі загиблого військовослужбовця, зокрема батьки, мають право на одноразову грошову допомогу в розмірі 15 мільйонів гривень. На сьогодні ця сума виплачується частинами: 3 мільйони виплачують одразу, а решту – впродовж 40 місяців (по 300 тисяч гривень щомісяця). За оформленням цієї допомоги також необхідно звертатися до терцентру комплектування та соціальної підтримки (колишній військкомат).
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…