Статті

Міста, села, місця, які сьогодні на слуху: Іванівське – доісторичні кургани та заповідник

Ми продовжуємо рубрику «Міста, села, місця, які сьогодні на слуху». У ній ми розповідаємо про різні населені пункти та місцевості, назви яких часто звучать у новинах із фронту, щоб краще розуміти, що і де саме відбувається.

Сьогодні ми розповімо про село Іванівське Донецької області, яке зараз зруйновано вщент.

Засновником села був священнослужитель

Село Іванівське до 2016 року мало назву Червоне. За останнім переписом населення, який відбувався на початку 2000-х років, у селі проживали 1732 особи.

Історія Іванівського почалася у XVIII столітті, коли на місці майбутнього села було збудовано дачу бахмутського протопопа Івана Лук’янова, дуже відомої в тих місцях людини. На його хутір «заради порятунку душі» приходили працювати багато козаків.

Після його смерті частина хутора перейшла до священика Семіона Башинського, а пізніше ці землі були віддані підполковнику Івану Шабельському, який фактично і заснував слободу Іванівку. Поселення розросталося, було збудовано церкву Іоанна Предтечі, почали з’являтися магазини, двічі на рік проводилися ярмарки.

За радянських часів село постраждало під час Голодомору — від голоду загинули понад 50 осiб. Після другої світової війни неподалік села було знайдено кургани бронзового віку, які відносяться до I тисячоліття до нашої ери. Неподалік села розташований ботанічний пам’ятник природи місцевого значення Ступки-Голубовські.

В епіцентрі боїв

У березні 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення російських окупантів, поблизу села почалися бої, які точаться і сьогодні. Росіяни вже довгий час з різних напрямків намагаються просуватися в районі Часового Яру, поряд з яким знаходиться Іванівське, але одержують гідну відсіч від українських військ.

У середині червня з’явилася інформація про те, що нібито противник захопив село Іванівське. Проте українські військові спростували цей факт, уточнивши, що село є так званою сірою зоною.

***

Але з часом загарбники збільшили інтенсивність атак на підступах до Часового Яру, зокрема біля села Іванiвського, та окупували його.

Під час бойових дій Іванівське було вщент зруйновано та стало безлюдним.

Метки: історія

Новое на сайте

  • Статті

Автоматичний полив: як полегшити догляд за рослинами та ділянкою завдяки технологіям

Сучасні технології допомагають значно спростити догляд за рослинами та садовою ділянкою.

01/04/2025 23:44
  • Новини

Так інжир вирощують одиниці – секретний прийом від садівника із Прикарпаття: врожай рекордний

Інжир - це екзотична рослина, яка вже встигла прописатися на ділянках багатьох українців, проте у…

01/04/2025 22:56
  • Статті

Як виростити чайний гриб: покрокова інструкція

Багато хто любить чайний гриб. Напій з чайного гриба насправді є чайним квасом.

01/04/2025 21:35
  • Статті

Боляче сидіти: в чому небезпека?

Якщо вас почали турбувати важкість, свербіж та печіння в ділянці заднього проходу, позбавтеся недоречної сором'язливості…

01/04/2025 20:59
  • Статті

Вводяться нові правила оплати лікарняних – що треба знати

З 4 квітня українців, які працюють, чекають важливі зміни. Тепер лікарняні будуть виплачувати по-новому.

01/04/2025 17:58
  • Статті

Перевірити свій страховий стаж можна самостійно: як це зробити

Перевірити стаж роботи можна на сайті ПФУ. Як це зробити, щоб не помилитися, розповідаємо покроково.

01/04/2025 16:59