Чи є шкідливою засмага?
Перш ніж потемніти, шкіра рожевіє або червоніє. При запаленні більш високого ступеня з’являється сонячний опік, а разом з ним – пухирці й пігментні плями.
Під впливом сонячних променів може розвинутися захворювання — фотодерматоз (сонячний дерматит). Сонячні дерматози бувають гострі і хронічні.
Гострий дерматит проявляється через 2 – 4 години після засмаги у вигляді почервоніння і запалення шкіри.
Більш сильне запалення проявляється через 10 – 12 годин і тримається 4 – 5 днів — це опік першого ступеня. Його симптоми: почервоніння і запалення шкіри, жар, свербіж, біль в області почервоніння, загальна слабкість, головний біль, безсоння, втрата апетиту.
Засмагання може призвести до опіків І-ІІІ ступенів. У такому разі погіршується загальний стан організму, а сильні опіки можуть призвести навіть до омертвіння шкіри.
Сонячні опіки, отримані в дорослому віці, підвищують ризик розвитку раку шкіри.
Коли йти до лікаря?
- Якщо сонячний опік проявляється тільки почервонінням шкіри, можна обробити пошкоджену ділянку теплою водою з подальшим нанесенням засобів на основі пантенолу.
- Якщо після опіку сформувалися пухирці, необхідно звернутися по допомогу до лікаря-дерматолога в медичний заклад.
Хто у групі ризику?
Деяким людям засмагати взагалі заборонено. А саме:
- людям похилого віку,
- гіпертонікам,
- алергікам,
- тим, хто страждає від новоутворень, меланом,
- захворювань ендокринної системи.
Також у зоні ризику – люди зі світлою шкірою, з великою кількістю родимок на тілі або наявністю чотирьох і більше родимок діаметром від 6 міліметрів; ті, хто в дитинстві кілька разів «згорав» на сонці, люди, в чиїх сім’ях у одного з прямих родичів було діагностовано меланому.
Як правильно засмагати?
Якщо ви мрієте про гарну засмагу, то повинні знати кілька простих правил. Отже, найкраще приймати сонячні ванни в період з 8-ї до 11 години вранці та з 16-ї до 19-ї ввечері. Це безпечний час для того, щоб поступово засмагнути і при цьому не згоріти. Але найбезпечнішим варіантом залишається не засмагати.