Вплив сонячного світла є основним джерелом вітаміну D для більшості людей. Сонячне ультрафіолетове випромінювання стимулює синтез вітаміну D3 в епідермісі шкіри. Таким чином, вітамін D насправді більше є гормоном, ніж вітаміном.
Вітамін D використовується для:
Нестача вітаміну D призводить до сухості та гіперпігментації шкіри, втрати пружності, утворення зморшок, почервонінь. Крім того, дефіцит вітаміну D перешкоджає повноцінному засвоєнню кальцію.
На синтез вітаміну D у шкірі впливають численні змінні, включаючи широту, сезон, час доби, ступінь пігментації шкіри, вік та використання сонцезахисного крему.
Широта, сезон та пора доби створюють кут сонячного зеніту, який визначає інтенсивність сонячного світла.
Люди, які живуть у високих широтах, більш схильні до ризику дефіциту вітаміну D у порівнянні з тими, хто живе в екваторіальних широтах, оскільки інтенсивність сонячного світла там нижча. Для тих, хто живе у помірних широтах, пора року впливає на здатність виробляти D3 у шкірі.
Час доби також впливає на здатність виробляти вітамін D у шкірі, причому полуденне сонячне випромінювання є найінтенсивнішим.
Меланін, темний пігмент шкіри, конкурує з 7-DHC за поглинання ультрафіолетового світла і, таким чином, діє як природний сонцезахисний екран, знижуючи ефективність вироблення вітаміну D у шкірі. Тому людям з темною шкірою потрібно більше часу для синтезу тієї ж кількості D3 у шкірі, ніж людям зі світлою шкірою.
Розумне перебування на сонці, тобто піддавання голих рук і ніг полуденному сонцю (з 10:00 до 15:00) протягом 15-30 хвилин на день, може бути достатнім для задоволення потреб у вітаміні D.
Окрім сезону, широти та пігментації на синтез вітаміну D у шкірі також впливають інші фактори. Наприклад, старіння знижує здатність синтезувати вітамін D у шкірі, оскільки у людей похилого віку концентрація попередника вітаміну D, 7-DHC, у шкірі нижче в порівнянні з молодими людьми. На додаток, використання сонцезахисного крему ефективно блокує поглинання UVB а, отже і, синтез вітаміну D у шкірі. Застосування сонцезахисного крему з фактором захисту від сонця (SPF) знижує вироблення вітаміну D у шкірі більш ніж на 95%.
Залежно від дози УФ-світло може призвести до пошкодження ДНК, запальних реакцій, апоптозу клітин шкіри, її старіння шкіри та навіть раку. Тому для усунення дефіциту вітаміну D краще не проводити на сонці надто багато часу, а зробити вибір на користь спеціальних вітамінних добавок. Вони містять оптимальні дози активної речовини, здатні компенсувати добову потребу в вітаміні D. Наприклад, Metagenics вітаміни. Вони містять вітамін D в біодоступній формі, що легко засвоюється.
Тривалість курсу зазвичай становить не менше одного місяця, і може бути збільшена за погодженням з лікарем. Перед початком курсу бажано проконсультуватися з терапевтом.
*на правах реклами
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…