Понеділок, 25 Листопада, 2024
ГоловнаСпоживачАвтономна електроенергія для дому: як не зважати на відключення світла

Автономна електроенергія для дому: як не зважати на відключення світла

Этот материал также доступен на русском языке
В умовах постійних відключень електроенергії автономні джерела живлення стали справжнім порятунком не тільки для бізнесу, а й для побутових споживачів. У цій статті розберемо, які методи автономних систем електроенергії можна підібрати для домашніх умов і скільки все це обійдеться.

Зарядні станції або як запитати побутову техніку

Для багатоквартирних будинків це єдиний автономний спосіб отримання електроенергії великої потужності.

Це великі, важкі батареї, які в залежності від характеристик, можуть живити велику побутову техніку протягом декількох годин. Крім стандартних USB портів, можуть оснащуватися стандартною розеткою та видавати 220 вольт.

Ціни починаються від 10 тис. грн і сягають кількох сотень тисяч.

Одним із лідерів у цьому сегменті є бренд Bluetti. Компанія пропонує рішення на різні завдання та на будь-який бюджет. Купити в Україні зарядну станцію Bluetti можна, наприклад, в найбільшому інтернет-магазині дрібної електроніки, побутової техніки та повсякденних товарів Стілус.

Як використовувати зарядну станцію

Хоч вона і здатна кілька годин живити ваш холодильник, все ж таки економію ніхто не скасовував, а відключення світла завжди можуть затягнутися на невизначений період.

Виходячи з цього, зарядку смартфонів, планшетів та іншу дрібну електроніку можна доручити звичайним повербанкам. Без гострої потреби відмовитися від включення потужної побутової техніки: холодильників, нагрівачів та пральних машин. Електрочайник у такі періоди можна замінити на звичайний та гріти його на газі.

Від станції можна запустити комп’ютер, телевізор, освітлення у будинку, роутер тощо. Так ви не будете «божеволіти» від нудьги й практично не помічатимете відключення світла.

Повербанки: харчування для основних гаджетів

Ці пристрої можуть зарядити та запитати лише обмежений набір гаджетів. Не кожен повербанк зможе заряджати навіть ноутбук. Це найпростіший спосіб залишатися на зв’язку в періоди, коли в будинку немає електропостачання.

Повербанки для смартфонів та дрібної електроніки

Базовий повербанк – це компактний пристрій, здатний повністю зарядити смартфон в середньому від одного до двох разів. З його допомогою можна зарядити акумуляторний ліхтар і іншу дрібну електроніку.

Залежно від характеристик ціни на такі пристрої починаються від 400-500 грн і можуть доходити до декількох тисяч.

Повербанки для ноутбуків

Такі самі пристрої, здатні генерувати електроенергію, потужністю 65 ватів. Для заряджання ноутбука він повинен підтримувати протокол Power Delivery і оснащуватися роз’ємом Type-C.

Ціни на такі пристрої розпочинаються від 2000 грн.

Альтернативні джерела автономної електроенергії

Якщо зарядні станції не забезпечують необхідного рівня автономності, є кілька рішень, які можуть значно збільшити час роботи вашого пристрою:

  • Сонячні панелі. Дороге та нестабільне джерело електроенергії. Існують і більш компактні дешеві панелі з USB роз’ємами, які можна повісити на вікна і частково замінити звичайні повербанки.
  • Паливний генератор. У багатоквартирних будинках вони заборонені у будь-якому вигляді. Крім шуму та неприємного запаху, існує ризик вибуху парів бензину або дизельного палива.
  • Автомобільний акумулятор. Якщо дуже притиснуло, то функцію генератора може виконувати автомобіль. Але й тут невдача. Спосіб підійде хіба для приватних домоволодінь або нижніх поверхів висотної будівлі.

*на правах реклами

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні