Про нейрографіку в Україні заговорили менше десяти років тому. Це метод роботи з підсвідомістю, який базується на малюванні. Його відносять до напрямів арт-терапії. Малюючи, людина викладає на папері свої емоції, страхи, переживання.
З віком накопичуються шаблони поведінки. Деякі з них дуже ускладнюють життя, але змінити їх вольовим рішенням неможливо. Людина, хоч і дає собі слово чинити якось інакше, постійно наступає на ті самі граблі. Дуже ефективним методом змінити таку ситуацію на краще вважається саме нейрографіка. І для практичних занять нею знадобляться лише папір, олівець та кольорові маркери.
Перед початком малювання людина розмірковує про якусь проблемну ситуацію, яка має місце у її житті та дошкуляє. Розмірковуючи, починає у довільному порядку малювати лінії. Поступово вона заглиблюється у цей процес, переживає його емоційно, зосереджено думає про те, як змінити стан справ.
Про гармонію ліній думати не треба. Головним є саме процес малювання. Коли ліній буде вже багато, треба олівцем позбавитись гострих кутів на малюнку. Для мозку це сигнал до того, що проблему треба вирішувати. І мозок обов’язково надасть варіанти цього.
У момент ліквідації гострих кутів на малюнку з’являться різні фігури. Коло, прямокутник, трикутник. Якщо переважають кола, проблема людини майже вирішена. Якщо трикутники, до цього ще далеко.
Остання частина – це розмальовка фігур. Обрані кольори визначать, у якому психологічному стані перебуває людина, чи вдалося їй інакше поставитися до існуючої на початку малювання проблеми.
На думку фахівців, нейрографіка чудово допомагає стабілізувати психологічний стан, навчає діалогу із самим собою, допомагає у вирішенні нескладних ситуацій.
У тому випадку, коли мова йде про складні моменти, що накопичувалися у житті людини протягом десятиліть, знадобиться робота у парі з консультантом з нейрографіки.
Це теж не страшно, бо нейрографіка стає дедалі популярнішою і безоплатні заняття для пенсіонерів пропонують у багатьох містах країни*.
Де пенсіонери можуть зайнятися нейрографікою безоплатно:
м. Білгород-Дністровський, вулиця С. Файнблата, 16;
м. Дніпро, вулиця Старокозацька, 40б;
м. Одеса, вулиця Давида Ойстраха, 32;
м. Одеса, житловий масив Радужний, 14/4Н.
Зараз дедалі більше громадських організацій обирають цей напрям психологічної допомоги населенню.
Якщо ви зацікавитесь і розпитаєте, у вашому населеному пункті, скоріш за все, знайдете, де навчитися нейрографіці.
На які тільки хитрощі не йдуть овочівники, щоб зібрати ранній та рекордний урожай. Сьогодні розповідаємо…
4 квітня очікується погода без опадів, у південних областях - місцями дощі.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…
Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…