Раніше ми ділилися рецептами домашньої консервації.
Виявляється, головна помилка полягає в надто великій кількості часнику. Зрозуміло, зовсім без цього гострого овочу обійтися не вдасться, адже смак заготовок багато в чому залежить від того, чи є часник у рецепті. Але переборщувати з цим інгредієнтом точно не варто, адже саме він здатний зробити консервовані огірки м’якими. А якщо ви хочете надати огіркам додаткової пружності та хрускоту, додайте до інших інгредієнтів дубове листя.
Всередині кісточок вишень, черешень, абрикосів, персиків міститься амігдалін, здатний перетворюватися в організмі на синильну кислоту, що діє як отрута. Синильна кислота, поза сумнівами, потрапляє у вже готовий консервований продукт. І ця отрута буде концентруватися в м’якоті все більше, поки варення або компот зберігатиметься. Тому краще для консервації використовувати ягоди без кісточок, роками не зберігати компоти і варення і не переварювати їх після декількох років зберігання. Мікроскопічні гриби цвілі отруюють організм, а боротися з ними марно.
Аспірин (ацетилсаліцилову кислоту) у банки з огірками або помідорами додають з доброю метою, щоб підвищити кислотність продукту і його схоронність. Але їй там не місце зовсім. Річ у тому, що саліцилати у великих дозах подразнюють шлунок, провокують алергічні реакції там, де їх зовсім не було. В соліннях заправляє балом кислота природна, молочна, а не саліцилова.
Дедалі частіше в інтернеті можна побачити рецепти консервування овочів без стерилізації. Це дуже небезпечний шлях. Навіщо стерилізувати окремо банки, а потім – банки з заготовками? Лише так в них знищуються усі шкідливі бактерії і мікроорганізми, які могли б зіпсувати смачний продукт і зробити його небезпечним.
Підготувала Світлана Комісаренко
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…