Але позбутися запаху можна, лише вилікувавши захворювання, яке його викликає.
Запах аміаку з рота
Потрібно звернути увагу на печінку та нирки. Запах аміаку може вказувати на вірусний або токсичний гепатит, фіброз або цироз печінки, а також хронічну ниркову недостатність або пієлонефрит. Аміак зазвичай виводиться через нирки з сечею. Якщо робота печінки або нирок порушена, він накопичується в крові та проникає у легені. При цьому людина може страждати від головного болю, відчувати постійну втому та слабкість.
Гнильний або солодкуватий запах
Цей запах говорить про запалення в ротовій порожнині, і часто супроводжує ангіну або синусит. З’являється він при активному розмноженні патогенних мікроорганізмів у вогнищі запалення.
Сильний запах поту
Однією з причин може бути гіпергідроз, коли організм виділяє надлишок поту. Ця патологія буває двох видів: збільшена кількість потових залоз або наявність будь-якого захворювання. Мова може йти про розлади ендокринної або нервової системи, інфекційні захворювання, гіпертонічні кризи або панічні атаки. При рясному потовиділенні активно розмножуються шкірні бактерії, які викликають запах.
Запах ацетону з рота
Це може вказувати на цукровий діабет, тобто нестачу інсуліну, коли рівень глюкози перевищує норму втричі й більше разів. У крові та сечі з’являються токсичні сполуки – ацетонові тіла. У людини може почастішати сечовипускання, з’явитися постійна спрага та біль у животі, зникнути апетит. Такі симптоми є підставою для екстреної госпіталізації.
ПРО ЩО ГОВОРЯТЬ ІНШІ ЗАПАХИ ТІЛА?
Рибний запах – симптом порушення обміну речовин.
Запах старості – порушення гормонального тла.
Аромат житнього хліба – симптом черевного тифу.
Солодкуватий печінковий запах – цироз печінки.