Якщо є майно, то спадкоємець зобов’язаний виплатити кредит повністю, але лише в межах вартості майна, одержаного у спадок*.
Тобто, якщо у спадок вам дісталася квартира або земельна ділянка, то ви повинні виплатити суму, яка не перевищує вартості квартири або ділянки.
Якщо ви не виплатите кредит у цьому обсязі, то з вами може судитися кредитор.
Якщо спадкоємців кілька, тоді кожен із спадкоємців повинен задовольнити вимоги кредитора особисто, у розмірі, що відповідає його частці у спадщині.
Якщо майна немає, то й виплачувати нічого не потрібно.
Зверніть увагу, що кредитор може пред’явити свої вимоги не пізніше шести місяців з дня отримання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину**.
Якщо кредитор спадкодавця не знав про прийняття спадщини або отримання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину, він має право пред’явити свої вимоги протягом шести місяців з дня, коли він про це дізнався.
*Стаття 1282 та **стаття 1281 Цивільного кодексу України
Докладніше про проблеми спадщини ми розповідали у матеріалі Спадщина не завжди приносить багатство: можуть дістатись і борги – як бути.
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…