Чи можна їх уникнути , розповів ортопед-травматолог вищої категорії Юрій Шимон.
Основна причина появи болю у спині після роботи на грядках – це тривале перебування у так званій позі городника: кругла спина, голова нахилена вниз, ноги зігнуті в колінах. У цьому положенні хребет вигинається назад, і м’язи спини разом із міжхребцевими дисками зазнають колосального навантаження. Якщо в подібній позі простояти пару годин, можна відчути не тільки втому і цілком зрозумілий тягнучий біль в попереку, але і отримати защемлення нерва і серйозний больовий синдром.
Під час роботи слідкуйте за положенням тіла і вибирайте максимально зручну позу.
Ще одна поширена причина болю в спині після ударної дачної праці – м’язове перенапруження. Воно виникає, якщо ви надто сильно навантажуєте непідготовлений організм після зимового «лежання на дивані». Тривала монотонна незвична фізична робота може призвести як мінімум до відчутного дискомфорту, а то й до травм: зокрема, до розтягнення та мікророзривів зв’язок і м’язів спини, які проходять по кілька тижнів і потребують цілковитого спокою.
На початку сезону не накидайтеся на всі справи, що накопичилися, відразу, відновлюйте роботу поступово, даючи організму звикнути до навантаження.
Але найнебезпечніші ушкодження спини під час садово-городніх робіт викликає підняття важких предметів. Повні відра та лійки з водою, тачки із землею та добривами – часта причина загострення хронічних захворювань хребта і суглобів (остеохондрозу, сколіозу, артриту), розтягнення м’язів та зв’язок, розвитку міжхребцевих протрузій та гриж.
При піднятті важких предметів спочатку присядьте навпочіпки з рівною спиною, підніміть потрібний предмет, а потім підніміться, намагаючись не згинати спину. Також намагайтеся не носити важкі речі в одній руці, розподіляйте вагу з обох боків.
Також до болю в спині може призвести переохолодження. Якщо ви одягнені не за погодою або на вулиці вітряно, можливими є запалення м’язових волокон та міозит м’язів спини. Коли «продуло поперек», у ньому виникають різкі стріляючі болі, що посилюються при русі і зазвичай локалізуються з одного боку.
Одягайтеся за погодою і не працюйте на протягу. Якщо на вулиці прохолодно і вітряно, краще одягнути теплий одяг і зпотіти, ніж вийти в одній футболці й застудити розпалені м’язи.
Зрештою, проблеми зі спиною можуть виникнути через неправильно підібрані садові інструменти. Якщо ручки газонокосарок та ремені тримерів не відрегульовано, а черешки лопат та граблів не підходять вам по зросту, вам доведеться напружуватися і нахилятися. Про це спина обов’язково нагадає вам або ввечері того ж дня, або наступного ранку.
Відрегулюйте довжину ручок садових інструментів під свій зріст, щоб не доводилося нагинатися.
Щоб звести до мінімуму ризик виникнення болю в спині, дотримуйтесь основних правил роботи в саду:
обов’язково робіть перерви: відпочивайте 10-15 хвилин кожні півгодини;
під час роботи частіше змінюйте пози: скопавши пару грядок, займіться посадкою або поливом;
Якщо після роботи на дачі у вас терпимо болить спина в районі шиї, лопаток або попереку, є обмеженість і скутість рухів – швидше за все, це прояви остеохондрозу, на який страждає більшість людей зрілого віку. Послабити його симптоми допоможуть мазі, що зігрівають і знеболюють, і гелі, що продаються без рецепта. Розітріть спину на ніч, укутайте вовняною хусткою і спіть на максимально жорсткому ліжку.
Також може допомогти аплікатор Кузнєцова (лежати на ньому потрібно 15-20 хвилин, за відсутності дискомфорту можна і довше) і регулярний масаж спини, що знімає біль, спазми і напруження від фізичних навантажень.
Важливо!!! Але якщо біль у вас різкий, сильний і не проходить після відпочинку і вжитих заходів, або ви отримали травму спини, не займайтеся самолікуванням, а зверніться по медичну допомогу.
Ірина Кадченко
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…