Тож що таке пролежні, як вони виглядають та які засоби від пролежнів застосовуються — зʼясуємо далі!
Пролежні — це ділянки тіла з ушкодженою та змертвілою тканиною. Зазвичай вони виникають у людей, які тривалий час знаходяться в положенні лежачи. Це можуть бути люди похилого віку, люди з обмеженою рухливістю (наприклад, пацієнти лікарень) чи люди з інвалідністю.
Причина пролежнів полягає в тому, що під впливом недостатньої рухливості чи довгого перебування в одному положенні створюється додатковий та довготривалий тиск на мʼязи та шкіру. Цей тиск перешкоджає належному кровопостачанню, що призводить до того, що тканини та клітини не отримують достатнього живлення та кисню. Шкіра стає мʼякою, на ній утворюються виразки, а тканина поступово починає відмирати (некроз).
Без належного лікування вони перетворюються на відкриті рани, сприйнятливі до різних інфекцій. Тут виникає запитання “чи можна померти від пролежнів?”. Ризик є, але такий сценарій дуже малоймовірний. Оскільки їх легко ідентифікувати та вчасно використати засоби догляду за лежачими хворими та інші препарати, щоб почати лікування. Однак у разі серйозних ускладнень, некоректного лікування, поширення інфекції організмом та інших негативних факторів, ризик смерті все-таки існує.
Щодо того, як виглядають пролежні, то їх зовнішній вигляд може відрізнятись, залежно від стадії. Спочатку вони мають вигляд плям з почервонінням, які з часом перетворюються на пухирці та виразки на шкірі. Опісля вони збільшуються в ширину та глибину. А згодом шкіра навколо стає покритою відмерлою тканиною. Відчувається, що людина ніби гниє живцем. Найчастіше пролежні зʼявляються на ліктях, сідницях, крижах, пʼятах, стегнах, лопатках. Нерідко вони зустрічаються на плечах, колінах, щиколотках, пальцях ніг та ін.
З моменту, коли з’являються пролежні, слід звернутись до лікаря задля своєчасного лікування та підбору ефективних ліків. Консультація — найкращий крок для розвʼязання будь-яких проблем зі здоров’ям. Поза тим, варто зазначити, що для лікування також використовують спеціальні подушки та матраци, які дозволяють рівномірно розподіляти тиск. Ще один аспект лікування — це регулярний догляд за шкірою, її чистотою та зволоженням.
Щодо того, як лікувати пролежні в домашніх умовах, то зазвичай використовуються мазі та креми. Та чи інша мазь, чи крем від пролежнів передусім містить компоненти, приміром, декспантенол, спрямовані на швидке загоєння ран та зменшення запалення. Також чи не найкращий засіб від пролежнів – це мазі з антимікробними властивостями. в їх складі є антисептики, заспокійливі елементи та антибіотики, які допомагають уникати інфекцій та запобігати ускладненням. Крім них, залучають гідрогелеві повʼязки, які створюють корисне вологе середовище навколо рани та прискорюють загоєння.
Разом з тим найкращий засіб від пролежнів — це профілактика. Її елементи такі: часті зміни положення тіла, догляд за шкірою, використання спеціальних засобів від пролежнів, збалансоване харчування, гідратація та регулярні медичні огляди. Це те, що допоможе вберегтись від цього недугу. Залишайтесь здоровими!
*на правах реклами
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…