Понеділок, 22 Квітня, 2024
ГоловнаСтаттіЯким чином збираються посилити мобілізацію

Яким чином збираються посилити мобілізацію

Этот материал также доступен на русском языке
Сьогодні одна з основних проблем ЗСУ — нестача особового складу. Тому Верховна Рада збирається ухвалити законопроект про посилення мобілізації.

Наводимо деякі пункти, на які ми звернули увагу.

1. Місцеві органи та адміністрації зобов’яжуть безпосередньо займатися мобілізацією, а не лише сприяти їй, як це відбувається сьогодні. Тобто підписувати повістки будуть зобов’язані навіть сільські голови.

2. Скасується строкова служба. Натомість молодь віком від 18 до 25 років протягом трьох місяців обов’язково проходитиме базову військову підготовку. Віковий поріг мобілізації скоротять з 27 до 25 років. Відповідний закон Верховна Рада ухвалила ще у травні, але він досі не підписаний Президентом.

3. Жінки стають на військовий облік, якщо мають військову або медичну освіту, а ті, хто має професію, споріднену зі спеціальним переліком Міноборони, стають на військовий облік за бажанням.

4. Посилиться участь у мобілізації Нацполіції. Саме поліція організовуватиме рейди у спортклубах та ресторанах. І там же вручатимуть повістки.

5. Категорія «обмежено придатний» ліквідується. Тобто або придатний до служби, або ні.

6. Збираються скоротити коло людей, які мають право на відстрочку. Так, на військовий облік повинні стати поліцейські, співробітники Бюро економічної безпеки та пенітенціарної служби.

7. Не підлягають мобілізації студенти, які здобувають другу освіту за тією ж спеціальністю за умови, що її рівень підвищується.

Проект закону ще обговорюватиметься, має пройти читання у Раді. І ми побачимо багато змін, доповнень.

Раніше ми писали про те, що уряд готує зміни для військовозобов’язаних: мобілізація проходитиме по-новому.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні