Також для цього збудника характерна висока контагіозність, тому темп поширення захворювання серед людей дуже високий. Саме тому швидка та якісна діагностика — запорука не лише вдалого лікування, а й запобігання поширенню небезпечної інфекції у колективі.
Щоб підтвердити або спростувати наявність вірусу, необхідно пройти лабораторне дослідження (наприклад, скласти ПЛР тест або аналіз антитіла). Деякі з цих аналізів показують результат протягом п’ятнадцяти хвилин, іншим потрібно кілька днів. Різні тести використовуються виявлення різних параметрів.
Залежно від необхідної точності лікар може призначити такі дослідження:
Перелічені дослідження можуть призначатися лікарем у різних ситуаціях. Їх використовується різний біологічний матеріал. Так, для проведення ПЛР достатньо мазка з носової порожнини, а для ІФА потрібен забір крові з вени. Експрес тести вимагають лише кров із пальця.
Визначення вірусу або антитіл потрібне:
Особливо важливо проходити тестування людям похилого віку. Якщо у пацієнта старше 60 років виявляються респіраторні симптоми, необхідно пройти тест на коронавірус, оскільки ризик розвитку ускладнень у цьому віці вищий.
*на правах реклами
Підвищення пенсій в Україні цього року відбулося ще у березні, і нових переглядів поки що…
Хочете, щоб ваші овочі швидше зацвіли? Скористайтесь перевіреними засобами – від настою полину до медового…
Ніжні, насичені, з легкою алкогольною ноткою – ці цукерки не гірші за магазинні. Обов'язково приготуйте…
Тепер оплатити газ онлайн стало ще простіше — завдяки новій інтеграції сервісів Ощадбанку та Нафтогазу.…
Зупинилося серце відомої української акторки кіно і театру, заслуженої артистки України. Дату та час прощання…
Благодійний фонд розпочав реєстрацію на видачу гуманітарної допомоги у вигляді продуктових наборів. Розповідаємо, як подати…