Сьогодні 111-та річниця народження Незвичайної художниці. Світлій людині – світла пам’ять!
Марія Приймаченко народилася за різними даними 31 грудня 1908 року або близько 12-13 січня 1909 року в селі Болотня на Київщині. За своє 89-річне життя створило понад 650 робіт. Вважається неперевершеним художником наївного народного стилю (примітивізму).
У своїх роботах зображувала чарівних тварин, квіти та сюжети із селянського побуту.
Протягом життя художниці її картини відвідали експозиції Всесвітньої виставки у Парижі, численні республіканські покази мистецтв та побували у Варшаві, Софії, Монреалі, Празі.
Сьогодні картини Марії Приймаченко оцінюють у десятки тисяч доларів, проте все життя художниця прожила у біді.
Приймаченко все життя малювала звірів, але ніколи не була у зоопарку. Їй порадили цього не робити під час навчання в експериментальних майстернях за Київського музею українського мистецтва. Начебто, щоб не зруйнувати її буйну уяву.
Справжніх екзотичних тварин Марія вперше побачила лише у дорослому віці – у цирку, куди її привіз видатний режисер Сергій Параджанов.
Марія Аксентівна ніколи не брала грошей за картини – вона їх лише дарувала.
Окрім малювання, Марія Приймаченко ще захоплювалася розписом та вишиванням. Художниці не стало 1997 року, коли їй було 89 років, і до останнього дня вона малювала, незважаючи на тяжку хворобу — поліомієліт, на яку хворіла з дитинства. Її картини та творчість допомагали їй жити.
За рішенням ЮНЕСКО 2009 рік став роком Марії Приймаченко: так світ відзначив її 100-річний ювілей.
З 2025 року в Україні діють нові правила для отримувачів виплат за інвалідністю.
Громадяни, які належать до визначених категорій, можуть отримати квітневу гуманітарну допомогу у вигляді продуктового набору.…
6 квітня - Всесвітній день настільного тенісу, Всесвітній день фізичної активності, Глобальний тиждень здоровя підлітків.…
При розрахунку розміру пенсії беруть до уваги страховий стаж і розмір офіційної зарплати, з якої…
Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…