Яким же насправді має бути стартовий капітал для трейдингу?
Інша назва дейтрейдингу — внутрішньоденна торгівля, при якій угоди здійснюються і закриваються протягом одного торгового дня без перенесення відкритих позицій на інший день
Сума грошей для денної торгівлі має бути адекватного розміру, щоб давати можливість купувати активи і зберігати купівельну спроможність якнайдовше.
Розглянемо з прикладу.
Припустимо, що мінімальна позиція дорівнює одному лоту або 100 акціям, і ви вибираєте активи вартістю до $100. Отже, ваш депозит повинен дозволяти вам регулярно купувати по 100 акцій. Помножуємо 100 акцій на $100 і отримуємо стартовий капітал у розмірі $10,000.
Тут треба б згадати про кредитне плече, яке пропонують брокерські фірми, але новачкам ми не рекомендуємо спочатку дивитися в цей бік — для недосвідчених трейдерів даний метод занадто ризикований.
Набагато важливіше зрозуміти одну річ — у вас завжди має бути запас у кілька тисяч доларів, щоб зберігати свою купівельну спроможність. До цього принципу додамо ще один — не ризикувати більше, ніж 2% капіталу доти, доки ви не почнете стабільно отримувати невеликий прибуток.
Досвідчені трейдери рекомендують починати щонайменше з $300. Якщо дотримуватися правил торгівлі та прописаного ризик-менеджменту, цього достатньо, щоб стабільно отримувати скромний прибуток. Можна звичайно спробувати і з меншою сумою, але навряд чи розмір одержуваного прибутку вас надихатиме і мотивуватиме продовжувати торгівлю.
Думки трейдерів-наставників з приводу торгівлі на демо рахунку розходяться, але є один істотний нюанс — початківців трейдерів найчастіше дисциплінує і впорядковує торгівля реальними грошима. Нехай спочатку прибутку буде небагато, але на старті найцінніше — практичний досвід складання диверсифікованого портфеля і вміння торгувати беззбитково. Тому фокус краще тримати на цьому, а потім уже збільшувати капітал для денної торгівлі.
Часто пишуть про те, що мінімальний стартовий депозит на Forex — $10, але за фактом дивіденди від цієї суми просто сміховинні. Варто почати хоча б із $100, але краще із $300.
З часом, коли депозит збільшиться з $1 000 доларів до 5 000, можна задуматися про те, щоб реалізувати кілька торгових стратегій і отримувати більш серйозний прибуток навіть при невеликих змінах котирувань.
Взагалі, незалежно від інструментів — чи то Форекс, фондовий ринок чи криптовалютний, розмежовуйте для себе два окремі поняття:
Тому не варто звертати увагу на дуже низькі мінімальні внески, які публікують брокери. Вибирайте брокера, у якого стартова сума буде не надто високою, але й не надто низькою — це убезпечить ваші гроші. Є окремі брокери, які мають мінімальну суму депозиту від $1 000 — їх мета відсіяти дрібних трейдерів і отримати серйозних клієнтів.
У дейтрейдингу розмір депозиту багато в чому залежить від того, які стратегії ви застосовуєте і на яких таймфреймах торгуєте:
Математично легко розрахувати суму, коли ви знаєте, який актив за якою ціною хочете купити. Ви просто множите вартість однієї одиниці активу на кількість придбаних бумаг. Але як грамотний трейдер, ви не вкладатимете всю суму в акції лише однієї компанії. Бо знаєте про те, що ризики потрібно диверсифікувати. Використовуйте цю формулу розрахунку стартового капіталу задля однієї виду активу, а кількох.
Кількість грошей для біржової торгівлі залежить в першу чергу від обраної стратегії. Той же дейтрейдинг підходить не всім, особливо є якщо є основна робота, маленькі діти та інше.
Незалежно від стратегії оптимальною сумою для старту може стати $1,000.
У будь-якому випадку ми рекомендуємо почитати спеціальну літературу або пройти попереднє безкоштовне навчання трейдингу. Це все для того, щоб зберегти купівельну спроможність — щоб збиткові угоди не вибивали з колії і у вас завжди був вибір у плані здійснення наступних угод.
*на правах реклами
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…