Що робити, якщо вночі не вдалося виспатися? Як збадьоритися та підтримати організм протягом дня?
Фізіологічною реакцією на брак сну є посилена тривожність і бажання солодкої та жирної їжі. Але солоденьке не додасть бадьорості, а навпаки – посилить сонливість.
А от білкова їжа збадьорить. Тому оладки на сніданок краще замінити на яєчню або несолодку сирну запіканку, а перекусити краще горіхами та фруктами, а не печивом або шоколадом.
Щоб відновити сили, можна подрімати вдень 20-30 хвилин – звичайно, якщо є така можливість. Але не довше. Інакше організм увійде у фазу глибокого сну, і після пробудження ви почуватиметеся сонними і розбитими. Також не варто засинати після 14.00, адже це може порушити нічний сон.
Рух стимулюватиме активність мозку, а сонячне світло посилатиме на сітківку ока сигнали про те, що зараз день – час бадьорості та активності, і організм блокуватиме вироблення гормону сну мелатоніну.
Брак сну знижує нашу працездатність, уважність, пильність, а також погіршує контроль над імпульсами та бажаннями, що робить нас менш раціональними. У такому стані зосередитися на чомусь важко. Тому не намагайтеся витиснути з себе максимум. По можливості, залиште задумане на більш сприятливий час.
За інформацією сайту Міністерства охорони здоров’я
Пенсіонер Юрій Петренко вважає, що Пенсійний фонд незаконно перерахував його пенсію за двоскладовою формулою. Розбирається…
Відомий благодійний фонд оголосив про видачу грошової допомоги українцям. Хто її може отримати та як…
В Україні досить дивно вирахували норми прожиткового мінімуму для громадян. Так, жінці належить дві сукні…
Частина пенсіонерів можуть отримати спеціальні надбавки до пенсійних виплат від держави. Що саме передбачає пенсійне…
Вирішили заламінувати документ «про всяк випадок»? Можливо, дарма — це може стати причиною багатьох проблем.…
Неправильно обрана сіль здатна зіпсувати всю зимову заготівлю. Дізнайтесь, яку сіль не варто використовувати.