Статті

Де взяти гроші для фронту

Ми продовжуємо рубрику «Читач пише». Авторами матеріалів, що публікуються тут, є ви, наші читачі.

Сьогодні пропонуємо вашій увазі лист із Вінниці від Є. Чибар.

Як наповнити Держбюджет?

«Мені здається, що на сьогодні є кілька найбільш обговорюваних у нашій країні думок знакових людей. Одна з них належить Спеціальному представнику президента США з питань українського відновлення Пенні Пріцкер. Вона під час візиту до України закликала думати, як нам економічно встояти без допомоги США.

Принципово уточнив формулювання президент Американської торгової палати в Україні Андрій Гундер: головним питанням Пріцкер під час візиту було «Що заважає успіху і хто заважає?» Акцентую на тому, що не сказано, що підтримки не буде. Вона запропонувала просто уявити, що підтримки Заходу немає, і подумати, що нам треба зробити, щоб вижити.

Вона поїхала, а невдовзі наш президент під час зустрічі з африканськими ЗМІ сказав, що без фінансової підтримки від західних партнерів нам доведеться обирати між соцзабезпеченням та витратами на армію. «Треба буде зменшувати підтримку військовикам, виплати їм, або не давати соціальну допомогу. Тобто це… криза», – сказав Гарант.

А ось ще одна його думка, висловлена кілька місяців тому: мовляв, у нас не вкрадено жодного долара із західної фінансової допомоги. Згоден, адже навіть незрячому видно, що вітчизняні крадії повністю задовольняються пограбуванням нашого держбюджету. Це простіше та звичніше. І було б непогано у відповідь на заклик мадам Пріцкер «Давайте шукати такі рішення, які дозволять вам залишатися успішними» для початку задушити до смерті дві українські мафії – тютюнову і спиртову.

Куди діваються гроші?

«На пенсії» вже двічі (спочатку ваш журналіст, потім ваш читач) звертала увагу на 20,7 мільярда гривень, які торік не дійшли до держбюджету завдяки безакцизним цигаркам. Так ось вам ще надзвичайна цифра: за рік наша дотаційна країна через існування нелегального ринку ВСІЄЇ підакцизної продукції втрачає сумарно 37-42 мільярди гривень. Тобто якщо відмінусувати «ліві» цигарки, то крадуть ще стільки ж.

Найгірша ситуація – на ринку спирту: там, як прозвучало у травні на засіданні комітету Верховної Ради з фінансів та податків, у 2021 році тіньова частина сягала 55%. Термін знущальний вигадали – «сірий» спирт. На фронті ЗСУ своєю кров’ю «сірі» зони розширюють, орків відганяючи подалі. А у цих – «сірий» спирт! І все це – секрет Полішинеля, тобто НЕ СЕКРЕТ: податківці повідомляють, що спиртзаводи у семи конкретних регіонах України щомісяця виробляють три тисячі тонн неврахованого спирту. Споживачам спирту, а це деякі лікеро-горілчані заводи, вигідно купувати його за готівку – економлять на акцизі (133 гривні на одному літрі). На 3 мільйони літрів на місяць самі помножите?

Запитання: куди дивляться силові структури? Ну ЗСУ дивляться крізь приціли у бік окупантів – тут без питань. А решта, що, справді, як у вас був заголовок у цій вашій рубриці: кому війна, а кому мати рідна?

Вони збудували обдумані схеми пограбування країни, і навіть зараз не гребують мародерством. За вашими підрахунками, 20,7 «тютюнового» мільярда гривень – це ціна 80 новітніх танків «Леопард». Виходить, в України на ВСІХ підакцизних аферах крадуть 160 танків на рік. Так може, настав час когось із пролазливих… Україна, що спливає кров’ю, чекає».

Новое на сайте

  • Новини

Штормові пориви та грози: синоптики попередили про небезпечну погоду 27 травня

В Україні у середу, 27 травня, очікується нестійка погода через проходження атмосферних фронтів. Синоптики попереджають…

26/05/2026 22:30
  • Новини

Вчені оцінили ризик магнітних бур на 27 травня: детальний графік по годинах

Геомагнітна ситуація навколо Землі у середу, 27 травня 2026 року, залишатиметься відносно спокійною.

26/05/2026 21:30
  • Новини

Зеленський повідомив депутатам, коли завершиться гаряча фаза війни

Президент України Володимир Зеленський допускає можливість завершення активної фази війни вже до листопада. Про це…

26/05/2026 20:30
  • Новини

Кілограм молодої картоплі за 2 хвилини: простий метод чищення без ножа

Чищення молодої картоплі часто забирає більше часу, ніж її приготування. На щастя, є простий спосіб…

26/05/2026 19:30
  • Статті

Чому брати й сестри пам’ятають дитинство по-різному: психологиня пояснила несподівану причину

Батькам часто здається, що всіх дітей вони виховували однаково. Але в дорослому віці брати й…

26/05/2026 19:00
  • Новини

Новий штамп у паспорті: чи треба міняти документ після перейменування вулиці

У Міграційній службі пояснили, як підтверджувати місце проживання після зміни адресних назв.

26/05/2026 18:30