Відповідає фітотерапевт Євген Шмерко:
«Сушіння рослин – свого роду консервування.
Якщо трави і листя висушені правильно, вони легко перетираються на долоні, а жилки стебел і листя без зусиль ламаються. Краще пересушити, ніж недосушити!
Як правило, трави сушать швидко, при температурі не вище 45 градусів, інакше частина корисних властивостей буде втрачена.
Але якщо в рослині є ефірні олії (трава звіробою, м’яти перцевої, чебрецю, плоди чорної смородини), сушіть повільно при температурі не вище плюс 30 градусів, розклавши товстим шаром. І тоді ви не тільки не втратите цінних речовин, але навіть примножите їх.
Квітки розкладають в один шар на тканині або папері (але не на газеті!). Можна рослини накрити зверху марлею, щоб на них осідало менше пилу.
Ягоди краще сушити в духовці. Що швидше їх висушите (при температурі 70-90 градусів), то більше в них збережеться вітаміну С. Але слідкуйте за тим, щоб плоди не злипалися в грудочки.
Коріння і кореневища спочатку миють щіткою в холодній воді, підсушують на рушнику і кілька днів тримають на відкритому повітрі. Потім розрізають на невеликі смужки і сушать при температурі не більше 40 градусів».
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.