Відповідає фітотерапевт Євген Шмерко:
«Сушіння рослин – свого роду консервування.
Якщо трави і листя висушені правильно, вони легко перетираються на долоні, а жилки стебел і листя без зусиль ламаються. Краще пересушити, ніж недосушити!
Як правило, трави сушать швидко, при температурі не вище 45 градусів, інакше частина корисних властивостей буде втрачена.
Але якщо в рослині є ефірні олії (трава звіробою, м’яти перцевої, чебрецю, плоди чорної смородини), сушіть повільно при температурі не вище плюс 30 градусів, розклавши товстим шаром. І тоді ви не тільки не втратите цінних речовин, але навіть примножите їх.
Квітки розкладають в один шар на тканині або папері (але не на газеті!). Можна рослини накрити зверху марлею, щоб на них осідало менше пилу.
Ягоди краще сушити в духовці. Що швидше їх висушите (при температурі 70-90 градусів), то більше в них збережеться вітаміну С. Але слідкуйте за тим, щоб плоди не злипалися в грудочки.
Коріння і кореневища спочатку миють щіткою в холодній воді, підсушують на рушнику і кілька днів тримають на відкритому повітрі. Потім розрізають на невеликі смужки і сушать при температурі не більше 40 градусів».
Частина українців можуть отримати грошову допомогу від міжнародного фонду в межах нового етапу програми фінансової…
Комунальники зробили важливу заяву, що торкнеться частини українців. Плату за газ у травні можуть не…
Частина пенсіонерів можуть отримати безкоштовні продукти харчування від відомого міжнародного фонду. Як це зробити.
Частина українців можуть залишитися без пенсій. Які вимоги потрібно обов'язково виконати, щоб отримувати пенсійні виплати.
21 травня в Україні відзначають Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку, Міжнародний…
Статистика свідчить, що середня українська пенсія становить третину середньої зарплати. Скільки ж пенсії нарахують при…