Вчені з Вашингтонського університету опублікували дослідження, в якому припустили, що три очні захворювання – глаукома, макулярна дистрофія та діабетична ретинопатія (ураження сітківки) – пов’язані з розвитком хвороби Альцгеймера. Вони дійшли висновку, що з тих, хто мав ці недуги, ризик розвитку деменції на 40-50% вище, ніж в інших. Але далеко не тільки старече недоумство пов’язують з очними хворобами.
Подивитися на сітківку – це буквально означає подивитися на мозок, а точніше, на його невелику частину. Сітківка є закінченням зорового нерва, який сполучає око з мозком. Вона складається з тієї ж тканини, що й мозок. Проблеми в сітківці можуть бути ознакою того, що в мозку фізіологічно відбувається щось погане.
Так, наприклад, набряк зорового нерва може сигналізувати про пухлину мозку. Оскільки череп обмежує обсяг мозку, то, розвиваючись, пухлина займає призначене йому місце, буквально давлячи на мозок. У результаті підвищується внутрішньочерепний тиск, що призводить до набряку зорового нерва. Його можна побачити, лише дослідивши очне дно.
Є і менш очевидні діагнози, що розпізнаються по очах. Наприклад, діабет. Діабет може призвести до того, що капіляри на очному дні будуть руйнуватися, провокуючи синці на сітківці. Через них людина бачитиме лише частину картинки перед собою, або все навколо неї буде розпливчастим. За таких симптомів потрібно терміново звертатися до лікаря.
Інша форма ураження сітківки – це гіпертонічна ретинопатія. Проводячи дослідження очного дна, офтальмолог може помітити зміну розмірів чи незвичне розташування кровоносних судин в оці, причиною цьому можуть бути проблеми з артеріальним тиском.
За холестериновими бляшками в судинах очного дна лікар може діагностувати у пацієнта атеросклероз (атеросклеротична ретинопатія). Бляшки в судинах очного дна або в артерії, що живить сам зоровий нерв, виснажують їх і викликають погіршання (а в найважчих випадках – втрату) зору.
Світлана Комісаренко
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.