Статті

Пшеничне борошно та його сорти

Щоб отримати хороший смак випічки, варто уважно вибирати борошно АТБ.

Якщо у рецепті з фото вказано використання житнього борошна, то заміна його будь-яким іншим може вплинути на смакові характеристики виробу. Тут важливо дотримуватися рецепту для досягнення бажаного результату.

Сорти борошна

Ринок пропонує безліч сортів та ступенів помелу цього продукту. Зокрема, наявність кокосового чи соєвого борошна, а також таких рідкісних видів, як кісткове чи доломітове, які служать не лише для кулінарії, але й як мінеральні добрива. Таким чином, вибір борошна може вплинути не лише на смак страви, але й на їхню користь.

Виробництво пшеничного борошна базується на м’яких сортах пшениці, іноді додаванням до 20% твердих сортів. Сорти борошна визначаються за розміром помелу, вмістом клейковини (глютену) та зольністю. Найвищим сортом є екстра, за яким йдуть вищий, крупчатка, борошно 1 і 2 сорту, а також цільнозернове борошно.

Сорти “екстра” та вищий славляться своєю ніжністю та повітряністю, що робить їх ідеальними для випікання бісквітів, булочок, здоби, пасок, кексів та загущення соусів. Вони мають білий або кремовий колір.

Крупчатка має зернисту структуру та добре підходить для дріжджового тіста, такого як паски та булочки. Для нездобного тіста цей сорт не є найкращим варіантом, оскільки тісто може погано підніматися, а випічка швидко стає черствою. Крупчатка також має білий або кремовий колір.

Борошно 1 сорту характеризується дрібним помелом і вмістом частинок оболонки зерна. Це ідеальний вибір для нездобних пирогів, оладок, булочок, вафель, млинців та домашньої локшини. Колір борошна може бути жовтуватим, сіруватим чи кремовим, а випічка з борошна 1 сорту старіє повільніше, ніж з вищого ґатунку.

Борошно 2 сорту добре підходить для хліба, пряників та печива. Його часто змішують з житнім борошном. Колір може бути жовтуватим, сірим або коричневим, а вміст оболонки зерна становить 8-10%. Це дуже корисне борошно.

Цільнозернове (обойне) борошно має кремовий колір з коричневим відтінком, грубе помело та висівками. Воно містить у 12 разів більше клітковини, ніж борошно вищого ґатунку. Це ідеальний вибір для хліба, піци, коржів, пельменів та вареників. Можна комбінувати його з борошном вищого ґатунку для отримання м’якшого тіста, при цьому зберігаючи корисні властивості.

Борошно різних сортів завжди можна придбати в інтернет-магазині www.atbmarket.com.


*на правах реклами

Новое на сайте

  • Новини

Кислий сир – не вирок: ідеальна запіканка з «проблемного» продукту

Кислий сир – не привід викидати продукт. За допомогою простого трюку та доступних інгредієнтів можна…

06/07/2025 11:58
  • Новини

Пенсії як привілеї: чому кожен п’ятий українець отримує особливі виплати

В Україні майже кожен п'ятий пенсіонер отримує виплати за спеціальним законодавством. Але вже незабаром система…

06/07/2025 10:59
  • Новини

Новий урожай українських кавунів вже у продажу: чому дорого і що буде далі

Українські фермери розпочали збір кавунів, але поки що врожай продають за підвищеною ціною. Чому кавуни…

06/07/2025 09:54
  • Статті

Посилка з міною: як херсонець урятував себе від вірної смерті

Отримати повідомлення про посилку - буденність. Але в умовах війни це навіть може стати смертельною…

06/07/2025 08:59
  • Статті

Як повернути пенсію, якщо не пройшли ідентифікацію вчасно

Через прострочену ідентифікацію чи неактивний рахунок тисячі пенсіонерів-ВПО залишилися без виплат. Нова ухвала Кабміну дозволяє…

06/07/2025 07:47
  • Новини

Чи можна не працювати під час повітряної тривоги і отримувати зарплату

Чи має право роботодавець вимагати від працівника виконувати свою роботу під час повітряної тривоги?

06/07/2025 06:34