У той же час ті, хто не дотримується цього календаря, святкуватимуть Різдво за юліанським календарем – 7 січня 2024 року, а Різдвяний піст у них розпочнеться 28 листопада.
Святий апостол Пилип, уродженець міста Віфсаїди, батьківщини апостолів Петра та Андрія, був глибоким знавцем Святого Письма. Він правильно розумів сенс пророцтв, бо ще в юності вивчив Старий Завіт і чекав на прихід Месії. На заклик Спасителя Пилип став учнем Господа. Після Христового Вознесіння апостол проповідував Слово Боже в Галілеї, де воскресив мертве немовля. З Галілеї він попрямував до Греції і проповідував серед юдеїв, що переселилися туди. Деякі з них повідомили в Єрусалим про проповідь апостола, і тоді з Єрусалиму прибули книжники на чолі з первосвящеником для звинувачення святого.
Святий Апостол Пилип викрив брехню первосвященика, який говорив, що учні Христові викрали і приховали тіло Господа, розповівши, як фарисеї підкупили варту. Коли ж юдейський первосвященик та його супутники стали хулити Господа, вони раптово осліпли. По молитві ж апостола всі прозріли, і через це багато хто увірував у Христа. Апостол Пилип проповідував в Азоті, Ієраполі Сирійському, пройшов Сирію, Малу Азію, Лідію, Місію – всюди проповідуючи Євангеліє і всюди терплячи за це безліч негараздів. Супутницею апостола була його сестра Маріамна. Не раз їх били камінням, заточували у в’язниці, виганяли із селищ.
Коли апостол Пилип прибув до Ієраполя Фригійського, де був храм, присвячений зміям, з єхидною, що жила там, то силою молитви умертвив єхидну і зцілив багатьох укушених зміями. Серед зцілених була дружина правителя міста, яка прийняла християнство. Дізнавшись, що дружина стала християнкою, правитель наказав схопити Пилипа, його сестру і апостола Варфоломія, який прийшов з ними.
За навченням язичницьких жерців правитель наказав розіп’яти святих апостолів. Щойно кати виконали наказ, почався землетрус, і всі присутні на судилищі провалилися у тріщину, що утворилася в землі. Бачачи те, що відбувалося, ієрапольці повірили у Христа і зажадали скасування страти. Коли хотіли зняти з хреста святого Пилипа, то побачили, що він уже віддав Богові свою душу, і зняли його мертвим. Апостол Варфоломій звершив над усіма увірованими Хрещення і поставив їм єпископа.
Новонавернені з честю поховали тіло апостола Пилипа. А на тому місці, де текла кров святого апостола, виросла за три дні виноградна лоза – на знак того, що святий апостол Пилип за пролиту свою кров в ім’я Христа насолоджується вічним блаженством у Царстві Небесному.
ДО ВІДОМА. Святого апостола Пилипа Церква згадує напередодні Різдвяного посту – 14 листопада за новоюліанським календарем і 27 листопада – за юліанським. На честь апостола Різдвяний піст ще називають Пилиповим постом.
З житія святого апостола Пилипа
З 1 липня в Україні буде запроваджено нову базову соціальну допомогу. Розмір соцвиплат значно підвищиться,…
20 травня у більшості областей, окрім північних, знову буде дощ. У вівторок буде ще волого,…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Мариновані овочі - чудова добавка до будь-яких закусок.
У різних регіонах почали з'являтись підроблені платіжки за комунальні послуги.
Трохи відволіклися – і з кухні долинає запах пригорілої страви. І яєчня, і м'ясо, і…