І як пише читачка, не тому, що не хоче заплатити, а тому, що не вистачає грошей на прожиття. Оскільки має заборгованість, не може оформити субсидію. Як бути?
Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до постанови №848*, є винятки, коли заборгованість не впливає на призначення субсидії: за наявності заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу і коли Мінсоцполітики не забезпечило фінансування житлових субсидій громадянам.
Таким чином, ви можете звернутися до управління Пенсійного фонду за місцем проживання для оформлення субсидії. Можете попередньо проконсультувалися з фахівцем Пенсійного фонду в телефонному режимі.
Відповідно до пункту 43 постанови №848, для призначення житлової субсидії громадянин подає:
Як правило, потрібно до цих документів надати довідку з банку про поточний рахунок, на який вам переказуватимуть кошти субсидії.
Бажано взяти усі особисті рахунки підприємств, які надають вам комунальні послуги, і довідки про наявність (відсутність) заборгованості.
Зверніть увагу, якщо вам буде призначено субсидію, це накладає на вас обов’язок щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії.
Щодо поточної заборгованості за розподіл газу, ви можете звернутися з заявою на те підприємство, що надає вам послуги, додавши довідку про доходи (можете її взяти в Пенсійному фонді), надати лікарняні виписки і попросити в заяві про реструктуризацію (розстрочення) заборгованості, щоб підприємство розрахувало вам реальну суму, яку ви можете сплатити.
Якщо у вас є борги з інших комунальних послуг і вам відмовляють у субсидії, важливо на інших підприємствах також оформити договір про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг. І вже тоді подаватися на отримання субсидії.
При оформленні субсидії можете надати документальне підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).
***
Якщо ви вважаєте, що ваше право порушено, можете звернутися до центрів безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, щоб вам допомогли звернутися до суду з метою забезпечення ефективного захисту ваших порушених прав. Таким чином, ви можете оскаржити в суді рішення Пенсійного фонду про відмову у призначенні вам житлової субсидії.
Вікторія Гусакова, позаштатний юрист
*Постанова «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» № 848 від 21 жовтня 1995 року (редакція від 21.07.2023).
9 квітня в Україні відзначають Міжнародний день рожевого і Всесвітній день антикваріату. Християни вшановують пам'ять…
Як відбувається мобілізація чоловіків віком 50+ в Україні. Що треба знати кожному українцю - що…
Дуже часто узаконення самобуду перетворюється на складний та заплутаний процес для звичайної людини. Він вимагає…
Багато овочівників вважають, що помідори потребують частих і рясних поливів. Але чи це так насправді?
9 квітня подекуди у центральних, західних та північних областях України очікується сніг.
Якою буде космічна погода? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?