Покривні матеріали для саду та городу, або як їх ще називають геотекстиль, дуже часто використовуються у присадибному господарюванні. Цей матеріал виконує дві важливі функції:
Також за допомогою геотекстилю можна:
Існує два основних види геотекстилю: агроволокно та агротканина. Обидва покривні матеріали підтримують циркуляцію повітря в ґрунті та зберігають вологу, але кожен з них має свою індивідуальну специфіку та функціональні особливості.
Агротканина — це тканий матеріал, що складається з поліпропіленових волокон. Вона виглядає як полотно із щільної сітки. Агротканиною не можна накривати рослини зверху, тому що вона має високу щільність. Її можна використовувати як матеріал для мульчування. Також для обгортання кущів та дерев під час сильних морозів. Використовуючи агротканину, нема потреби прополювати бур’ян та обробляти гербіцидами для його знищення. Поливати рослини можна у звичному режимі, тому що тканина добре пропускає воду. Якщо дотримуватись основних правил користування, то агротканина прослужить не один рік.
Коли треба віддати перевагу агроволокну
Агроволокно відрізняться від агротканини своєю будовою, а отже виконує й інші функції. Волокно — нетканий матеріал, виготовлений із поліпропілену. До його складу додається УФ-стабілізатор. Це захищає матеріал від згубної дії сонця та низьких температур взимку. Агроволокно випускається білого, чорного та чорно-білого кольорів. Це не просто фарбування тканини. Кожен вид має свої особливості. Полотно білого кольору рекомендується використовувати для покриття грядок з метою захисту їх від легких заморозків навесні та задля створення сприятливого для рослин мікроклімату. Чорне агроволокно використовується з метою мульчування насаджень. Завдяки чорній фарбі, тканина має пористу структуру, яка забезпечує затримку вологи та відмінну циркуляцію повітря. При використанні чорно-білого агроволокна головне його правильно вистелити на грядки. Воно укладається чорною тканиною вниз, а білою — вверх. Зовнішній білий колір відображає сонячні промені, таким чином захищає кореневу систему рослини від перегріву у спекотні дні. А чорна частина відмінно мульчує грядки.
*на правах реклами
Автоматичне перепризначення субсидій стосується більшості домогосподарств. Але якщо змінився склад сім’ї або майновий стан —…
Батат, або солодка картопля, – смачний та корисний продукт. Якщо ви хочете виростити його самостійно,…
Схеми шахраїв стають дедалі витонченішими. Вони використовують фейкові клавіатури, коментарі з фішинговими посиланнями й фальшиві…
У 2025 році в Україні знову зростуть вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію…
Відкрито реєстрацію на програму фінансової підтримки. У межах ініціативи можна отримати до 50 тисяч гривень.…
Увечері 4 квітня росія завдала удару балістичною ракетою по житловому району Кривого Рогу. Внаслідок цього…