На ці та інші запитання під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі відповіла радниця міністра соціальної політики Олена Кульчицька. Пропонуємо вам деякі з них.
– Протезування в Україні безоплатне. Щоб отримати якісний протез, не потрібно збирати кошти та їхати за кордон. Держава забезпечує протезом кожного, хто його потребує. Гроші на це кожного року передбачені у бюджеті. Держава також покриває й обслуговування та ремонт протезу.
– На безкоштовний протез мають право не тільки військові. А також правоохоронці, ветерани, постраждалі від війни цивільні громадяни, люди з інвалідністю, які отримали інвалідність не через бойові дії, діти з інвалідністю, діти з порушеннями опорно-рухового апарату.
ПЕРШЕ: подати документи для безоплатного отримання протезів за державною програмою. Це можна зробити у кілька способів.
Якщо ви ще у лікарні – зверніться до соціального працівника, який є у медзакладі.
ДРУГЕ: отримати направлення. Направлення на забезпечення протезом прийде в електронний кабінет особи з інвалідністю, навіть якщо ви подавали документи не через цей кабінет, а, наприклад, у ЦНАП. Тому радимо у будь-якому випадку зареєструватися в електронному кабінеті. Направлення дає можливість обрати будь-яке протезне підприємство.
ТРЕТЄ: звернутися до протезного підприємства у будь-який спосіб: онлайн, телефоном, у лікарні через соцпрацівника або керівника реабілітаційного відділення. Перелік протезних підприємств є на сайті Мінсоцполітики за посиланням https://1ll.ink/owfh6.
ЧЕТВЕРТЕ: подати офіційну заявку (в паперовій або електронній формі) до протезного підприємства. Фото або сканкопію заявки потрібно завантажити в електронний кабінет, якщо подаєте заявку через електронний кабінет.
П’ЯТЕ: підприємство починає виготовляти протез.
ШОСТЕ: взаємодія з працівниками підприємства під час виготовлення протезу (примірка і таке інше.).
СЬОМЕ: впродовж 45 робочих днів безоплатно отримати готовий протез.
Як зазначила Олена Кульчицька, у простих випадках на виготовлення протезу достатньо трьох тижнів. Максимальний час очікування з моменту подання документів до забезпечення протезом – три місяці.
-Якщо людина постраждала внаслідок війни, для забезпечення протезом не потрібно чекати встановлення інвалідності. Щойно лікарі підтвердили потребу в протезі, одразу треба звертатися. В інших випадках для отримання протезу встановлення інвалідності потрібне.
…………………………………
«Гарячу лінію» для військовослужбовців відкрило МОЗ. Телефонувати можна з питань протезування (ортезування) та інших допоміжних засобів реабілітації військовослужбовців, які зазнали поранень.
Телефон «гарячої лінії» – 15-45, у голосовому меню натиснути цифру «4». Лінія працює на базі урядового контакт-центру щодня з 08.00 до 20.00. Дзвінки безкоштовні.
Раніше ми розповідали, як отримати безкоштовний протез в Україні – покрокова інструкція.
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.