На прилавках магазинів можна побачити величезний вибір різних горіхів. Чим вони корисні і як їх правильно вживати?
- Волоські горіхи містять ненасичені кислоти омега-3 та омега-6, що знижує ризик атеросклерозу.
- Фундук покращує пам’ять завдяки високому вмісту вітамінів Е та H, а також знижує тривожність і позитивно впливає на серце та судини.
- Фісташки містять вітаміни В1, В6, В9, фолієву кислоту, мідь, кремній, покращують стан шкіри та волосся.
- Мигдаль містить багато вітаміну Е та кобальту, необхідних для кровотворення, засвоєння заліза та нормальної роботи нервової системи. Солодкий мигдаль безпечний для вживання і його можна їсти у сирому вигляді. Гіркий мигдаль перед вживанням обов’язково необхідно обсмажувати, тому що в ньому міститься отрута амігдалін, небезпека якого після теплової обробки знижується.
- Кеш’ю багатий на мінерали – цинк, залізо, магній, корисний для зору роботи мозку. Ці горіхи не можна їсти сирими та неочищеними, оскільки між шкаралупою та оболонкою містяться токсичні речовини. Спочатку кеш’ю чистять і обсмажують, що руйнує токсини.
*****
ВАЖЛИВО! Будь-які горіхи дуже калорійні, тому їх можна з’їдати по одній порції на день: наприклад, 10-15 горіхів солодкого мигдалю, 3-4 штуки волоського горіха, 20 фісташок, 5-7 штук фундука. У великих кількостях горіхи погано впливають на печінку і можуть спричинити болі в жовчному міхурі, а також викликати алергічну реакцію.
*****
У зрілому віці потрібно зменшити кількість тваринних жирів, віддаючи перевагу рослинним жирам і поліненасиченим жирним кислотам. Крім того, що тваринні жири сприяють росту жирової маси, безпосередньо впливаючи на вагу тіла, вони ще й підвищують рівень холестерину в крові, а це вже негативно позначається на роботі серця і судин.