Не будемо, звичайно, виключати того, що йдеться про зарядку потужної батареї, яка використовується для освітлення будинку, але вони зазвичай набагато надійніші, ніж зарядні пристрої мобільних телефонів.
І вищезгадана одеська трагедія, швидше за все, пов’язана саме із зарядкою мобілки. І це далеко не перший випадок. Тому постараюся пригадати, чого мене вчили на кафедрі електроживлення пристроїв зв’язку в ОЕІЗ імені Попова і поділюся інформацією з читачами.
Щоб менше було подібних приводів для публікацій. Почнемо з того, що не раз спостерігав на так званих барахолках (як у Херсоні, так і в Одесі), як люди риються в купі насипаних зарядних пристроїв, підбираючи до своєї мобілки підходящий за принципом, щоб роз’єм шнура вліз у гніздо.
Це помилка: зарядка має бути лише «рідною» саме для цієї моделі. Якщо купите з більшою потужністю, то більший струм перегріє вашу зарядку, і вона може спалахнути. Більше того, не виключеним є і вибух акумулятора в мобілці.
Колись в описі прочитав повчання: не залишайте зарядний пристрій у розетці, знявши слухавку з зарядки. Так, буває таке. Адже зараз у нас часто-густо відбуваються стрибки напруги в мережі. Допуск – 220 вольт плюс (мінус) 10%, але іноді вольтаж занадто високий. І тоді зарядка, що працює в аномальному режимі, залишена в розетці, легко може спалахнути.
До речі, у зв’язку з можливістю загоряння і процес заряджання телефону має бути під вашим візуальним контролем. А отже, не вночі. І якщо говорити про ймовірність різкого пожежонебезпечного завищення напруги в побутовій мережі, то не слід забувати і про грози. Розряд блискавки при збігу інших негативних обставин може спалити всю побутову техніку, що включена в розетки.
Те саме добре виходить і у співробітників РЕМ (районні електромережі), які займаються профілактикою свого силового обладнання. За чверть століття роботи в херсонській журналістиці мені як мінімум двічі доводилося розбиратися в такому конфлікті: закінчилося профілактичне обслуговування підстанції, енергетики ввімкнули рубильник і в квартирних розетках виявилося 380 Вольт! «Полетіли» холодильники, телевізори, мікрохвильові печі та інше дороге добро.
Валерій Боянжу, Херсон – Одеса
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…