Часто трапляється, що недобросовісні виробники додають у мед найрізноманітніші продукти: тростинний цукор, кукурудзяну або картопляну патоку, борошно, желатин і навіть крейду. При цьому мед втрачає свої лікувальні властивості і нерідко може зашкодити здоров’ю.
Щоб не купити фальсифікат на ринку або в магазині, мед потрібно перевірити. На що звернути увагу?
Візуально мед має бути однорідним, без білих прожилок. За консистенцією нагадувати густий сироп і легко накручуватись на ложку, не стікати з неї, а сповзати, утворюючи невелику гірку. Якісний продукт не повинен сильно блищати. Зайвий блиск свідчить про те, що мед неодноразово нагрівали, щоб покращити його смакові якості. Якщо температура нагрівання понад 40 градусів – мед втрачає всі свої корисні властивості.
Хороший мед повинен викликати першіння у горлі. При покупці слід уникати продукту, який на смак нагадує підсолоджену воду. Якщо є присмак солодкої води, значить такий мед зроблений з цукру. Також мед не повинен бути в’язким. Зайва в’язкість ознака того, що продукт додавали крохмаль або манку, яких там бути не повинно. У меді не має бути карамельного смаку. Якщо такий присутній – це означає, що мед нагрівали при високих температурах, щоб надати йому товарний вигляд.
У природі не існує малинового та обліпихового меду. Неможливо також отримати мед із женьшеню, шипшини, лимонника, тому що ці рослини не виділяють нектар.
Багато видів натурального меду, окрім травневого, через 1-1,5 місяці кристалізуються. Тому слід звернути увагу, якщо вам пропонують купити в зимовий час або на початку весни ідеально рідкий мед. Варто всерйоз подумати про його натуральність.
23 травня сухо та сонячно, крім одного регіону: дощитиме лише у західних областях.
Розумні годинники не тільки показують час, а й виконують безліч інших функцій, які роблять наше…
Що чекає на метеозалежних людей? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Досвідчені кухарі знають маленький секрет смачного плову. Щоб плов вийшов чудово ніжним та смачним, потрібно…
За рік яйця подорожчали майже на 75%, але у квітні-травні почали дешевшати. Експерти пояснюють, коли…
Тисячі українців виявилися далеко від своїх будинків через війну. Що робити з комунальними платежами, якщо…