Будь-яка праця цінна, тим більше – на городі. А якщо ще вкладено гроші в насіння, саджанці та добрива, то втратити врожай дуже прикро. Що робити? Господарі мають діяти в такий спосіб.
Власник свійських тварин (або птахів) зобов’язаний відшкодувати вам збитки.
Для того щоб правильно порахувати збитки, зверніться до міської (районної) ради, щоб вам надали довідку щодо вартості насіння, саджанців, плодів (з відділу статистики). Додатково можете звернутися до експерта, щоб було оглянуто город і враховано збитки від площі посівів культур (помідорів, кукурудзи, буряків, картоплі), якщо мали місце зламані дерева, паркани. Можете також звернутися до адміністрації ринку, магазину, щоб вам дали довідку про вартість саджанців, продукції.
Якщо добровільно сусід не бажає відшкодовувати збитки, звертайтеся до суду.
Майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями або бездіяльністю фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Позовну заяву можна скласти з юристом або самостійно в довільній формі, викладаючи усі події послідовно. Обов’язково надайте до суду копії особистих документів, документи на власність земельної ділянки. Також до позовної заяви докладіть відео, де буде зафіксовано порушення, фото, інші докази, які вважаєте потрібними для розгляду справи.
Якщо сусіди, які завдали вам збитків, спричиняють ще і моральні страждання – ображають, конфліктують, обов’язково вкажіть про це в позовній заяві. І якщо у вас є підтвердження того, що ви лікувалися після того, як тварини пошкодили вам город, можете додати усі чеки, рецепти, обстеження, щоб довести моральну шкоду.
Окрім позовної заяви, можете до суду подати клопотання про виклик свідків, які зможуть підтвердити побачене. Понесені судові витрати можете покласти на сусіда – відповідача по справі.
Якщо мала місце запланована вигода, скажімо, продаж овочів або фруктів, порахуйте збитки, наприклад:
Вікторія Гусакова, позаштатний юрист
Пенсійний фонд України отримав нові обов’язки — тепер саме він опікується багатьма видами соціальних виплат.…
Наразі це вже четвертий регіональний форум, який організовано за підтримки проєкту Реабілітація в Україні (Rehab4U).
Український ринок демонструє стабільно високий інтерес до продукції з Піднебесної протягом останніх десятиліть. Цей тренд…
Як збільшити врожай огірків за допомогою копійчаного засобу, який є в кожній домашній аптечці. Огірки…
Галета – це французька страва, що нагадує відкритий пиріг. Галету можна готувати із солоною або…
Хоча в Україні передбачено підвищення пенсій для громадян, які досягли 65-річного віку, далеко не всі…