На частину їх ми вже відповіли:
«У трудовій книжці записано, що мене звільнено 31.12.1964. Але захист диплома був 24.12.1964. А потім ще до 01.02.1965 була відпустка. Пенсійний фонд зараховує стаж за дипломом. Таким чином, крадеться до 40 днів стажу. Чи правильно це?
І чому Пенсійний фонд пише, що мені невигідно розраховувати пенсію за двоскладовою формулою?»
За бажанням майбутнього пенсіонера частина розміру пенсії за віком за періоди стажу до 2004 року може бути визначена відповідно до раніше чинного законодавства (Закону «Про пенсійне забезпечення»), а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після 1 січня 2004 року, – на підставі Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Це передбачено статтею 27 зазначеного Закону, який набрав чинності саме з 1 січня 2004 року. Такий розрахунок прийнято називати «двоскладовою» формулою.
Сьогодні ця формула вважається рудиментом* і практично не застосовується. Вона була задумана як формула перехідного періоду від старого закону до нового у 2004 році та в деяких випадках була вигідною.
Її застосовувати недоцільно, оскільки розрахунок частини пенсії за стаж до 2004 року робиться з огляду на те, що максимальна пенсія у 2003 році становила 150 гривень.
І цей факт також враховується, про що прописано у зазначеній статті. Тобто перша частина пенсії за двоскладовою формулою у будь-якому разі буде не більшою за 150 гривень, що на сьогодні явно недоцільно.
*Рудимент – щось, що втратило свою значущість із розвитком суспільства.
У найближчі роки Україна може зіткнутися з масштабною водною кризою, попереджають у Державному агентстві відновлення…
Крім пенсії, деякі пенсіонери мають право на компенсаційну доплату. Кому та скільки доплатять у липні…
Поки жителі Європи шукають тіні та порятунку від спеки, експерти попереджають: це не просто літо,…
4 липня спека стоятиме по всій Україні і лише в одній області пройде сильний дощ.
Доведено, що порушення у магнітному полі Землі є причиною коливань потоку іонів у крові приматів,…
Держава посилює підтримку важкодоступних регіонів: у 2025 році запроваджуються щомісячні надбавки для тих, хто живе…