В нормі шлунково-кишковий тракт заселяють мільйони бактерій, які між собою тісно поєднанні й в цілому допомагають краще засвоюватись поживним речовинам, що надходять із їжею. Якщо цих бактерій з різних причин не достатньо у кишківнику то починають виникати гострі та хронічні розлади.
На сьогодні відомо, що мікрофлора кишківника починає посиленими темпами гинути при наступних факторах впливу:
Крім того, є й біологічні зміни в організмі: після 50–70 років відмічається зменшення кількості біфідобактерій, які належать до корисної мікрофлори кишківника. В результаті знижується бар’єрна функція травного тракту. Це своєю чергою провокує закрепи, діареї, алергічні реакції, а в окремих випадках навіть може розвиватись цукровий діабет другого типу.
Зниження популяції мікрофлори часто відбувається на фоні зміни харчових звичок. Сьогодні часто можна зустріти рекомендації щодо зменшення вживання тваринного білка, кисломолочних продуктів й побажанням переходити на більш активне споживання їжі із високим вмістом клітковини — овочі та каші. Але в результаті подібний раціон призводить до послаблення мікрофлори кишківника.
Існують спеціальні препарати, що допомагають вирівняти чисельність бактеріальних захисників кишківника й додатково не допустити розмноження патогенної мікрофлори. Такі засоби називаються пробіотиками, в склад яких входять біфідобактерії та лактобактерії. Також є пробіотики з Saccharomyces boulardii CNCM I-745 — це по суті дріжджоподібні гриби, нечутливі до антибіотиків й доволі стійкі до шкідливої флори. Їх застосування дозволяє значно пришвидшити одужання при розладах травлення.
Правильно застосовуючи пробіотики можна:
Головне — не займатись самолікуванням, яке може призвести до небажаних наслідків. Перед застосуванням будь-якого медичного препарату слід проконсультуватись з лікарем.
На сьогодні достеменно відомо, що після 50 років у людей значно сповільнюються всі процеси. Це стосується й шлунково-кишкового тракту, який починає далеко не всю їжу повноцінно перетравлювати. При цьому може виникати здуття живота та інші диспепсичні явища. В таких випадках показане застосування пробіотиків, які наводять лад в кишківнику та роблять процес травлення більш корисним для організму.
Застосовувати пробіотики доволі просто. Достатньо випити препарат раз або двічі на день, щоб необхідні мікроорганізми потрапили в кишківник. Головне використовувати засоби у потрібному дозуванні і протягом певного часу — все це вам підкаже ваш сімейний лікар.
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…