Зазвичай перед входом до храму віруючі тричі здійснюють хресне знамення з поясним поклоном. Але це зовсім не є неухильним правилом.
Головне при відвідуванні храму не те, скільки ми разів перехрестимося і скільки поклонів при цьому зробимо – адже в такому разі наше благочестя зрівняється з «праведністю» фарисеїв, які виконували всі розпорядження старозавітного Закону – а те, як ми це робимо.
Якщо ми хрестимося і кланяємося машинально, не думаючи навіть при цьому про Бога, про пошану до Нього, про благоговіння перед Ним, у такому разі від наших дій не буде користі.
Практика осіняти себе хресним знаменням, проходячи повз того чи іншого православного храму, відноситься до області особистого благоговіння людини, а тому у ставленні до неї некоректно говорити «обов’язково».
Проте, для віруючої людини цілком природно, проходячи або проїжджаючи повз храм, перехреститися і вимовити хоча б про себе коротеньку молитву із закликанням імені святого, в чию пам’ять освячений храм, або ж просто перехреститися і сказати: «Господи, помилуй».
Андрій Музольф, доцент Київської духовної академії
Цей торт стане вашою улюбленою випічкою до чаю або кави під час посту. Він дуже…
Скільки тепер доведеться платити за десяток яєць та чому ціни різко змінилися. Що кажуть експерти.
Дружина може переоформити на себе пенсійні виплати чоловіка. Проте є низка нюансів. Що розповіли в…
Частині українців доступна грошова допомога в межах бюджетної програми. Як подати заявку.
Кому з пенсіонерів не підвищили пенсійні виплати після індексації та з чим це пов'язано. Розповів…
Благодійний фонд запрошує українців отримати гуманітарну допомогу. Отримати продуктовий набір можна в зручний час.