З 1 липня для придбання медикаментів за програмою “Доступні ліки” знадобиться електронний рецепт (е-рецепт). Відповідні зміни уряд уже ухвалив.
Винятки зроблено лише для мешканців прифронтових територій. У зоні активних бойових дій на «Доступні ліки» лікарі, як і раніше, можуть виписувати паперові рецепти.
Про те, як отримати електронний рецепт, розповідає виконувач обов’язків директора Південного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Денис Чорний.
Лікарі-фахівці виписують перший рецепт на необхідні медикаменти. Потім їх можна отримати у лікарів первинної медичної допомоги.
Імуносупресивні препарати, що входять до програми, необхідні для людей у післяопераційному періоді при трансплантації, може виписати тільки трансплант-координатор – фахівець, який забезпечує отримання анатомічних матеріалів.
Коли лікар виписує електронний рецепт, на телефонний номер пацієнта, зазначений у декларації, надходить SMS із двома кодами для отримання ліків в аптеці: 16-значний – номер рецепту і 4-значний – перевірочний код.
Пацієнтам, яким не надійшло повідомлення, лікар може надрукувати рецепт у вигляді інформаційної довідки. Таким чином, люди, які не можуть користуватися телефоном, все-таки можуть отримати «доступні ліки». З такою довідкою пацієнт може прийти до будь-якої аптеки, яка приєдналася до державної програми. Для отримання медикаментів він мусить повідомити 16-значний номер рецепту. Для погашення е-рецепту – 4-значний код.
Ті, хто тимчасово виїхав у безпечні регіони країни і втратив зв’язок зі своїм сімейним лікарем, також можуть отримати електронний рецепт на ліки. Для цього декларація із сімейним лікарем не потрібна. Оформити е-рецепт можна у будь-якого лікаря у найближчій медустанові. Для цього достатньо бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я (за потреби зареєструвати пацієнта може лікар, який веде прийом).
Для реєстрації пацієнт мусить надати:
Для реєстрації дитини необхідні свідоцтво про її народження і документи, що посвідчують особу її законного представника.
Знайти аптеку, яка відпускає медикаменти за програмою «Доступні ліки», можна за наклейками на дверях: «Тут є «Доступні ліки». Там, де відпускають інсулін, написано +Інсуліни.
Якщо ви не знаєте, в якій аптеці можете скористатися е-рецептом, або до якого лікаря звернутися по нього, зателефонуйте на «гарячу лінію» НСЗУ за номером 16-77. Оператори підкажуть, до якої аптечної мережі завезли необхідний препарат протягом трьох останніх днів.
Термін дії рецепту становить 10 днів для наркотичних і 30 днів для інших рецептурних препаратів. Як довго пацієнт зможе його одержувати. залежить від призначень лікаря.
Якщо пацієнт приймає препарат за раніше встановленим діагнозом і на постійній основі (для лікування хронічного або тривалого захворювання), особистий візит до лікаря не є обов’язковим. У такому разі він може виписати ліки при зверненні пацієнта за телефоном, поштою або через месенджери.
Буває, що пацієнт, який користується послугою «Доступні ліки», не може самостійно відвідувати аптеку. У такому разі ліки замість нього має право отримати близька йому людина. Для цього необхідно знати номер е-рецепту і код погашення.
Українці, які проживають у віддаленій або сільській місцевості, електронний рецепт на ліки можуть отримати дистанційно.
Якщо людина має хронічне захворювання і потребує постійного прийому необхідних препаратів, повторний е-рецепт за попередньою домовленістю може виписати лікар з іншого населеного пункту. Для цього з ним треба домовитися про спосіб зв’язку. В результаті пацієнт отримує смс з номером рецепту і кодом погашення, який потрібно надати фармацевту в аптеці.
Лікар, який виписує електронний рецепт на ліки, може відстежувати динаміку лікування хворого під час кожного контакту з ним.
Якщо електронний рецепт недоступний, можна отримати паперовий від фельдшера місцевого фельдшерсько-акушерського пункту. У майбутньому вони також зможуть виписувати е-рецепти.
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…