Читачка запитує: які є пільги на медикаменти для таких людей, як вона?
Відповідно до статті 7 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» (поточна редакція від 6.11.2022 р.), органи місцевого самоврядування зобов’язані інформувати осіб з інвалідністю про зміни і доповнення законодавства про соціальну захищеність осіб з інвалідністю. Таким чином, по відповідні роз’яснення можна звернутися до міської ради і написати про потреби, які існують.
Відповідно до статті 39 зазначеного Закону, особам з інвалідністю і дітям з інвалідністю безоплатно або на пільгових умовах надаються:
Особи з інвалідністю, які отримують мінімальну пенсію або державну соціальну допомогу, призначену замість пенсії, та діти з інвалідністю мають право на безоплатне придбання лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування.
Особи з інвалідністю 1 і 2 груп при амбулаторному лікуванні мають право на придбання лікарських засобів за рецептами лікарів з оплатою 50 відсотків їхньої вартості.
Окрім того, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження Програми подання громадянам гарантованої державою безоплатної медичної допомоги» №955 від 11 липня 2002 року, громадянам також гарантується надання безкоштовних медичних препаратів за призначенням лікаря.
На онлайн-порталі «Урядовий кур’єр» від 24 лютого цього року було оприлюднено роз’яснення – «Яке безоплатне лікування можуть отримати онкопацієнти у 2023 році». В пункті 4 зазначено ліки, які надаються безоплатно.
Пацієнти з онкозахворюваннями забезпечуються ліками за кількома напрямами. Це дороговартісні ліки, які централізовано закуповує держава. Для пацієнтів у стаціонарі безоплатними є ліки з Національного переліку (Постанова КМУ №18 від 6.01.2023 р.). Перевірити наявність ліків у медзакладах, а також чи входять призначені препарати до Нацпереліку, можна на сайтах та інформаційних стендах медзакладів. Також в нагоді стануть електронний сервіс «Є ЛІКИ» та мобільний застосунок «Ліки Контроль».
Вам, Ганно Василівно, вже встановлено діагноз. Отже – ви спостерігаєтеся у профільного лікаря і, звичайно, вам призначено лікування. Усі питання щодо забезпечення пільговими препаратами треба вирішувати з лікуючим або сімейним лікарем. Вони мають виписувати електронний рецепт і пояснювати, в якій аптеці можна придбати потрібні ліки безкоштовно або з незначною доплатою.
Вікторія Гусакова, позаштатний юрист
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…