Статті

Як захистити садові меблі від пошкоджень?

Лак чи олія: що обрати?

Існує думка, що дерев’яні меблі для саду та альтанки треба обробляти лаком, тому що він має кращий вигляд на поверхні та ідеально вписується в природній інтер’єр. Але, за словами експертів, така думка є хибною і покривати садові меблі лаком нераціонально. Цей матеріал дуже схильний до зовнішнього впливу. Лак не любить прямих сонячних променів, надмірної вологи та перепадів температури. За таких умов він може потріскатися, потускніти, втративши свої захисні властивості, або взагалі відшаруватися. Тому найкращий варіант для садових меблів — це покриття спеціальною олією.

Як розказали експерти інтернет-магазину https://remmers.net.ua/ua, спеціальна олія для догляду за садовими меблями та альтанками має ряд важливих переваг:

  1. Добре просочується всередину деревини.
  2. Генерує на деревині захисний покрив.
  3. Блокує випаровування вологи.
  4. Захищає дерев’яні меблі від згубного впливу дощів та вранішніх туманів.

Також треба знати, що олія, яка розрахована на покриття дерев’яних меблів, цілком безпечна як для деревини, так і для людини.

Як підготувати меблі для покриття олією?

Якщо меблі перебувають під постійним впливом атмосферних факторів, то обробляти їх олією рекомендується один або два рази на рік.

Але перед тим як розпочати роботу, поверхню треба належним чином підготувати. Лише в такому разі можна отримати якісний результат від олієння.

Якщо ви збираєтеся нанести олію на необроблену поверхню, то перед цим її треба вичистити та вимити. Вологість поверхні має становити не більше 25%. Якщо на ній є плями жирного характеру, їх також треба видалити.

Якщо плануєте оліїти меблі, які раніше були лаковані або фарбовані, обов’язково необхідно видалити попереднє покриття. Також не зайвим буде відшліфувати вже очищену деревину та відполірувати.

Під час нанесення олії треба пам’ятати декілька важливих правил:

  • не можна наносити олію під дощем, а також коли температура повітря сягає більше 28℃ або менше 8℃;
  • до початку нанесення, а також в ході робіт, олію треба час від часу добре перемішувати, щоб отримати однорідне нанесення та однаковий колір на всіх ділянках;
  • не можна прискорювати роботу, скорочуючи час висихання олії на поверхнях. Олія повинна наноситися в два етапи з інтервалом в 6 годин. Якщо інтервал скоротити, наприклад, до трьох годин і нанести другий шар, то результат виявиться неякісним і швидко втратить свою цінність. Тоді треба буде починати все спочатку: очищувати поверхню та ще раз наносити покриття. Тому поспішати з такою роботою не рекомендується.

Новое на сайте

  • Новини

Продуктові набори для громадян певних категорій: допомогу можна отримати 8 квітня

Громадяни, які належать до визначених категорій, можуть отримати квітневу гуманітарну допомогу у вигляді продуктового набору.…

06/04/2025 08:33
  • Новини

Свята та народні прикмети 6 квітня – чому сьогодні без нагальної потреби краще не виходити з дому

6 квітня - Всесвітній день настільного тенісу, Всесвітній день фізичної активності, Глобальний тиждень здоровя підлітків.…

06/04/2025 07:29
  • Новини

Яка має бути зарплата і стаж роботи, щоб отримувати 11 тисяч гривень пенсії

При розрахунку розміру пенсії беруть до уваги страховий стаж і розмір офіційної зарплати, з якої…

06/04/2025 06:24
  • Новини

Всього одна ложка цього секретного компонента – і рис вийде білим та розсипчастим

Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…

05/04/2025 23:24
  • Новини

Чому на деревах з’являється клей і чим він небезпечний для саду

Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…

05/04/2025 22:54
  • Новини

Погода в Україні на неділю, 6 квітня

6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…

05/04/2025 21:58