Нітрати – солі азотної кислоти, необхідні рослинам для зростання. У тій чи іншій кількості вони присутні у всіх овочах та фруктах і, відповідно, вони потрапляють до організму людини з їжею.
У невеликій кількості нітрати безпечні. Однак якщо вони надходять до організму в ударних дозах, частина нітратів при взаємодії з мікрофлорою кишечника утворює нітрити – шкідливі сполуки, які мають накопичувальний ефект і можуть призвести до серйозних проблем в організмі.
«На око» визначити кількість нітратів у плодах неможливо. Однак про їх надмірний вміст можуть говорити надто яскраве і ідеально рівномірне забарвлення, гігантські розміри, товста і тверда шкірка.
Найчастіше надлишок нітратів зустрічається в ранній зелені (кропі, петрушці, селері) – причому в стеблах нітратів накопичується майже в 2 рази більше, ніж у листі.
Також треба бути обережними з редисом, кабачками, огірками, капустою, буряком. В овочах та фруктах нітрати також накопичуються нерівномірно. Так, у шкірці огірків і редиски нітратів більше на 70%, у капусті найбільше нітратів (на 30%) – у качанчику. У моркві більше нітратів міститься у серцевині.
1. Зберігайте овочі та фрукти в холодильнику, попередньо вимивши їх, – при зберіганні в теплі рівень нітратів підвищується.
2. Зрізайте шкірку, місце біля плодоніжки, знімайте верхнє листя у капусти. Ці місця – накопичувачі нітратів.
3. Нітрати добре розчиняються у воді. Тому перед вживанням вимочуйте овочі та фрукти протягом 20-30 хвилин, періодично міняючи воду.
4. Найефективніший спосіб видалення нітратів – варіння, яке знижує кількість нітратів у овочах на 30-50%. Після варіння воду необхідно злити. Зрозуміло, варіння годиться тільки для коренеплодів – картоплі, моркви та буряків.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…