Модельєри часто використовують тканина батист з вишивкою для круїзних, літніх та весільних колекцій.
Батист буває бавовняним, лляним, зі змішаної натуральної сировини, з додаванням синтетичних волокон. Батист – це спосіб сплетення волокон під час виробництва тканини: найтонші рівні нитки переплітаються з великими проміжками. Мініатюрні отвори тканини рівні або перевищують товщину ниток основи. Виходить дуже легкий та повітряний матеріал.
Особливість батиста – пластичність, повітряні інтервали розтягують полотно. До винаходу машинної вишивки батист прикрашали вручну. Праця білошвейки оплачувалася високо: треба контролювати кожен стібок. Пяльця не використовують – щільний обідок миттєво розтягує тканину.
Вишивка по батисту одночасно прикрашає та зміцнює тканину:
Сьогодні вишиті тонкі тканини доступні масовому споживачеві. Для створення літніх суконь та сарафанів використовують батист із машинною вишивкою – прошву. Вишиті вузькі смужки батиста використовують для обробки краю дитячого та літнього вбрання, оборок, воланів, манжет, комірів, ажурних вставок.
При купівлі тканини зважте на необхідність декатування матеріалу (замочування у воді температурою до 40°С). Результат – усадка до 7-10%. Декатують тканину до розкрою, інакше після першого прання річ сяде і буде малою. Розкрій тканини звичайний, з припуском на шви та відвороти. Використовуються тонкі міцні нитки, тонкі голки, лапки.
Найніжнішу тканину перуть дуже обережно:
Прасувати на м’якій тканині ідеально чистою праскою з виворітного боку. Можна не прасувати: розправте вологу тканину, при висиханні нитки розправляться самі.
В інтернет-магазині Атлас доступні онлайн різні види батиста – гладкофарбований, мерсеризований, з вишитим патерном. Якісні фотографії дають повне уявлення про матеріал, щільність плетіння, якість ниток і відтінок.
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.